FIA F2

Nikita Mazepin - ART Grand Prix

Nikita Mazepin dołączył do zespołu ART Grand Prix na sezon 2019 Formuły 2

Zespół ART Grand Prix potwierdził, że nowym kierowcą ekipy w sezonie 2019 będzie Nikita Mazepin i zadebiutuje w Formule 2 podczas posezonowych testów na torze Yas Marina.

Rosyjski kierowca, podobnie jak jego rywale, swoją karierę wyścigową rozpoczął w kartingu w wieku sześciu lat. Zdobywca drugiego miejsca w mistrzostwach świata CIK-FIA w kategorii KF w 2014 roku, rozpoczął wspinaczkę po drabinie sportów motorowych, co doprowadziło go do serii GP3, którą zakończył z drugiem wynikiem w sezonie 2018 i dorobkiem czterech zwycięstw.

"Cieszę się, że mogę kontynuować współpracę z ART Grand Prix i awansować do Formuły 2" - powiedział Nikita Mazepin. "Jest to naturalny postęp, biorąc pod uwagę nasz sukces w tym roku w GP3."

"Z niecierpliwością czekam na wyzwanie w moim debiutanckim sezonie w Formule 2."

Sebastien Philippe, dyrektor generalny ART Grand Prix dodał: "Kontynuacja naszej współpracy z Nikitą w Formule 2 to logiczna kontynuacja udanego sezonu 2018, w którym konsekwentnie walczył o zwycięstwo i tytuł GP3, z którym minął się podczas ostatniego weekendu wyścigowego."

"Nikita był debiutantem w GP3, jednak jego występy były niezwykłe od pierwszego dnia z oszałamiającym zwycięstwem w Barcelonie."

"Ma kilka mocnych stron: jest szybki i nieustannie dąży do postępu we wszystkim co robi. Jestem pewien, że może być głównym elementem naszego zespołu F2, podobnie jak miało to miejsce w GP3" - zauważył Philippe.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone