FIA F2

Nicholas Latifi - DAMS

Nicholas Latifi zwycięzcą pierwszego wyścigu F2 na Barcelona-Catalunya

Nicholas Latifi okazał się najlepszy podczas sobotniego wyścigu Formuły 2 na torze Barcelona-Catalunya. Drugi do mety dojechał Jack Aitken, a czołową trójkę uzupełnił Guanyu Zhou.

Start wyścigu przyniósł zmianę na pozycji lidera. Startujący z trzeciego pola Guanyu Zhou popisał się fenomenalnym refleksem, dzięki któremu awansował na pozycje lidera. Luca Ghiotto, który startował do wyścigu z pierwszego pola już na starcie spadł na siódme miejsce, a kilka chwil później został uderzony przez Doriana Boccolacciego.

W czwartym zakręcie problemy mieli: Mick Schumacher oraz Giuliano Alesi. Włoski kierowca popełnił błąd, który skutkował wpadnięciem w żwirową pułapkę. Mick Schumacher natomiast został uderzony przez Nobuharu Matshushitę, co zakończyło się przebiciem opony i wypadnięciem z dalszej rywalizacji. W związku z powyższymi incydentami na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa.

Podczas szóstego okrążenia większość kierowców zdecydowała się zjechać do alei serwisowej w tym lider oraz wicelider wyścigu - Zhou oraz Latifi. Aitken oraz De Vries, którzy nie zjechali do boksów, toczyli ze sobą pojedynek, którego stawką było objęcie prowadzenia. Na prostej startowej Aitken bez problemu poradził sobie ze swoim rywalem i awansował na pozycję lidera.

Po zmianie opon ci sami kierowcy ponownie zmierzyli się w bezpośredniej walce, ale tym razem De Vries okazał się mieć lepiej dogrzane opony, co pozwoliło mu wyprzedzić swojego rywala.

Po zjechaniu do boksów większości stawki na prowadzenie wysunął się Ralph Boschung, a drugi był Anthoine Hubert. Czołową trójkę na ten moment zamykał Jordan King.

Tuż za czołową trójką mogliśmy obserwować ciekawą walkę pomiędzy De Vriesem i Matsushitą, z której zwycięsko wyszedł holenderski kierowca.

W drugiej fazie wyścigu doszło do kolejnej potyczki na linii Aitken – De Vries. Tym razem lepszy okazał się Brytyjczyk.

Podczas trzydziestego okrążenia na torze doszło do incydentu z udziałem Micka Schumachera z Juanem Manuelem Correą, w wyniku którego z wyścigu musiał wycofać się Amerykanin.

W tym samym momencie doszło do walki o prowadzenie pomiędzy Latifim a Zhou. Chiński kierowca zaatakował swojego rywala na prostej startowej i objął prowadzenie w końcowej fazie wyścigu, korzystając z postojów kierowców jadących przed nim.

W samej końcówce wyścigu Zhou, który jechał po pewne zwycięstwo, musiał uznać kolejny raz wyższość rywala, tym razem został wyprzedzony przez Aitkena i spadł na najniższy stopień podium.

Jako pierwszy linię mety minął Nicholas Latifi tuż przed Aitkenem i Zhou. Tuż za podium uplasował się Luca Ghiotto, przed Nyckiem de Vriesem, Anthoinem Hubertem i Jordanem Kingiem. Czołową dziesiątkę zamknęli Ilott, Gelael i Ralph Boschung.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone