FIA F2

Nicholas Latifi - DAMS / © FIA Formula 2

Nicholas Latifi zwycięża w chaotycznym sprincie w Baku

Nicholas Latifi z zespołu DAMS wygrał sprinterski wyścig Formuły 2 na torze w Azerbejdżanie. Kanadyjczyk do wyścigu ruszał z piątego pola i dzięki udanym manewrom wyprzedzania oraz unikaniu kolizji sięgnął po drugie już w tym sezonie zwycięstwo. Na podium stanęli Juan Manuel Correa oraz Jack Aitken.

Na starcie wyścigu Sean Gelael wyprzedził Nikitę Mazepina w pierwszym zakręcie i objął prowadzenie w wyścigu.

Niemniej jednak na torze szybko musiał pojawić się samochód bezpieczeństwa, gdyż już w drugim zakręcie doszło do incydentu z udziałem trzech samochodów - Tatiany Calderon, Deletraza i Ralfa Boschunga.

Po wznowieniu wyścigu Gelael utrzymał prowadzenie przed Latifim i Correą, a na czwartą pozycję po wyprzedzeniu Boccolacciego awansował Jack Aitken.

Na piątym okrążeniu doszło jednak do zmiany lidera wyścigu. Tempo Gelaela spadło, co wykorzystał Latifi, wysuwając się na prowadzenie. Gelael natomiast tracił kolejne pozycje.

Latifi powiększył swoją przewagę na kolejnych okrążeniach do pięciu sekund, jednak została ona zniwelowana, kiedy po raz drugi na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. Powodem neutralizacji był incydent z udziałem Giuliano Alesiego, który uderzył w ścianę.

Niedługo po wznowieniu wyścigu musiało dojść do kolejnej neutralizacji, ponieważ trzech kierowców (Ghiotto, Mazepin i King) uderzyli w ścianę drugiego zakrętu.

Po zakończeniu neutralizacji kierowcy pokonali jeszcze tylko jedno okrążenie. Latifi utrzymał prowadzenie, a linię mety przekroczył z przewagą sekundy nad drugim Correą.

Jack Aitken finiszował na trzeciej pozycji, dzięki wyprzedzeniu De Vriesa.

Podczas restartu na szóstą lokatę awansował Mick Schumacher, a ostatecznie linię mety przekroczył jako piąty, ponieważ na prostej wyprzedził Gelaela, który ostatecznie finiszował jako ósmy. Wyżej uplasowali się także Sergio Sette Camara i Boccolacci.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone