FIA F2

Nicholas Latifi - DAMS

Nicholas Latifi pozostaje w zespole DAMS na sezon 2019 Formuły 2

Kanadyjczyk, Nicholas Latifi, pozostanie w zespole DAMS na sezon 2019 i nadal będzie rywalizował w Formule 2 o najwyższe laury.

Francuski zespół z dobrym rezultatem zakończył kampanię 2018 w Formule 2 i do ostatniej rundy rywalizował o mistrzowski tytuł, jednak finalnie musiał zadowolić się trzecią lokatą w klasyfikacji konstruktorów, jak i kierowców.

Pięć zwycięstw, trzy pierwsze pola startowe i jedenaście podiów potwierdziło, że zespół z Le Mans jest jedną z najlepszych ekip w stawce F2 i chce zatrzymać Nicholasa Latifiego na kolejny sezon.

Kanadyjczyk sezon 2018 zakończył na dziewiątej lokacie w klasyfikacji kierowców z dorobkiem dziewięćdziesięciu jeden punktów, wygraną na torze Spa-Francorchamps, a także podiami w Baku i Soczi.

"Moje cele na ten rok są dość jasne, chcę rywalizować o tytuł kierowców i pomóc zespołowi DAMS zwyciężyć w klasyfikacji zespołów" - przyznał Nicholas Latifi.

"Mamy potencjał, aby walczyć na czele stawki, jednak w 2018 roku mieliśmy pecha."

"Moje najlepsze wyniki pojawiły się w ostatnich kilku rundach, więc mam nadzieję, że będziemy mogli kontynuować tę mocną formę w 2019 roku."

"Jazda dla DAMS dała mi okazję, aby zaprezentować swoje umiejętności, które pomogły mi zabezpieczyć rolę w F1 w zespole Williams i jestem podekscytowany możliwością powrotu na kolejny sezon."

Jean-Paul Driot dodał: "To bardzo satysfakcjonujące, że możemy powitać Nicholasa z powrotem. Poprawił swoje tempo z początku ubiegłego sezonu, a jego występy w drugiej połowie roku pokazały, że był w stanie walczyć o zwycięstwa."

"Jest już jedną nogą w Formule 1 i zrobimy wszystko, aby pomóc Nicholasowi w pełnym etacie, tak jak zrobiliśmy to z Albonem."

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone