FIA F2

Mick Schumacher - Prema Racing

Mick Schumacher kierowcą zespołu Prema Racing w Formule 2

Zespół Prema Racing potwierdził, że w sezonie 2019 będzie nadal współpracował z Mickiem Schumacherem, który wystartuje w pełnym sezonie Formuły 2.

19-letni niemiecki kierowca, syn legendy Formuły 1 Michaela Schumachera, zakończył w tym sezonie starty w Europejskiej Formule 3, w której wywalczył osiem zwycięstw, siedem pole position i czternaście miejsc na podium, co dało w sumie mistrzowski tytuł.

Schumacher jest częścią zespołu od 2016 roku i doświadczył pełnej rywalizacji w takich seriach, jak Formuła 4 oraz Formule 3, a teraz zrobił kolejny ważny krok w swojej karierze.

"Od kiedy dowiedziałem się, że w przyszłym sezonie będę mógł ścigać się Formule 2, to z każdym dniem odliczam już czas do startu pierwszego wyścigu" - powiedział podekscytowany Mick Schumacher.

"Awans do Formuły 2 jest bardzo dobrym posunięciem w moim przypadku, ponieważ będę mógł zdobyć większe doświadczenie jako kierowca wyścigowy oraz poszerzyć moja wiedzę techniczną na temat tych bolidów."

"Bardzo dziękuje ekipie Prema za okazane wsparcie i szanse jazdy w Formule 2 w przyszłym roku" - dodał Niemiec.

Syn Michaela Schumachera weźmie udział w posezonowych testach F2, które odbędą się w Abu Zabi na torze Yas Marina w przełomie listopada i grudnia.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone