FIA F2

Maximilian Gunther - Arden International / © Joe Portlock / FIA Formula 2

Maximilian Gunther pierwszy na mecie sprintu Formuły 2 przed Russellem i Norrisem

Maximilian Gunther (Arden International) odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w Formule 2 podczas sprinterskiego wyścigu na torze Silverstone, choć nad drugim kierowcą miał zaledwie 0.5s przewagi. Na podium stanęli George Russell (ART Grand Prix) oraz Lando Norris (Carlin).

Po ruchomym starcie, Gunther utrzymał stabilne tempo, a Nyck De Vries i Artiom Markiełow nie byli w stanie nadążyć za niemieckim kierowcą na początkowych okrążeniach.

George Russell, lider serii, musiał stoczyć kilka walk podczas wyścigu, ponieważ do rywalizacji ruszał dopiero z siódmego pola. Ostatecznie metę udało mu się przekroczyć na drugiej lokacie i tym samym powiększyć przewagę w klasyfikacji generalnej nad Lando Norrisem, który dziesiątego miejsca przebił się na trzecie.

Norris wdał się jednak w incydent z Antonio Fuoco w Luffield, kiedy Włoch nie zostawił mu miejsca po zewnętrznej. W szykanie Vale podjął się kolejnego z odważnych manewrów, wyprzedzając aż dwa samochody.

Markiełow musiał ostatecznie zadowolić się czwartym miejscem i finiszował przed Louisem Deletrazem oraz Lucą Ghiotto.

Nyck de Vries był siódmy, a sobotni zwycięzca Alexander Albon, wywalczył jeden punkt, utrzymując za sobą duet ekipy MP Motorsport, czyli Ralpha Boschunga i Roberto Merhi.

Sergio Sette Camara stracił przednie skrzydło na pierwszym okrążeniu, przez co wyścig ukończył na ostatniej pozycji. Nirei Fukuzumi nie był w stanie przystąpić do rywalizacji ze względu na problemy z chłodnicą.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone