FIA F2

Artiom Markiełow - Russian Time

Markiełow zwycięzcą wyścigu F2 w Monako po kolizji Albona i De Vriesa

Artiom Markiełow z zespołu Russian Time odniósł zwycięstwo w chaotycznym wyścigu Formuły 2 na ulicach Monte Carlo po tym jak początkowi liderzy wyścigu, Alexander Albon i Nyck de Vries, zderzyli się w alei serwisowej.

Na starcie Albon utrzymał pozycję przed De Vriesem. Problemy z kolei miał Luca Ghiotto, który zderzył się z Antonio Fuoco i uderzył w ścianę w St. Devote. Incydent ten wywołał na tor samochód bezpieczeństwa i ściągnął na Fuoco karę przejazdu przez aleję serwisową.

Wyścig potoczył się niepomyślnie także dla George'a Russella, który zakończył zmagania na barierze w La Rascasse, kiedy próbował wyprzedzić Japończyka Fukuzumiego.

Kolejnym ważnym punktem wyścigu była kolizja Lando Norrisa i Ralpha Boschunga. Kierowca zespołu Carlin i lider serii otrzymał karę przejazdu przez aleję serwisową, a na tor po raz kolejny wyjechał samochód bezpieczeństwa zanim Albon i De Vries zderzyli się w alei.

De Vries niezmiennie utrzymywał się blisko Albona. Obaj szybko zareagowali na samochód bezpieczeństwa i zdecydowali się zjechać do alei serwisowej, jednak będąc blisko siebie, De Vries wjechał do pit-lane nieco wcześniej i doprowadził do kontaktu z Albonem, który obrócił się. Ostatecznie obaj wycofali się z wyścigu.

Markiełow awansował w ten sposób na pierwszą pozycję i odnotował dobry restart przed Arjunem Mainim, Jackiem Aitkenem i Nirei Fukuzumim, którzy nie odbyli jeszcze postoju.

Rosjanin musiał jednak skupić się na Seanie Gelaelu, który był najwyżej sklasyfikowanym kierowcą z wykonanym pit stopem. Ostatecznie zyskał ponad 27s przewagi, a kiedy na 34 okrążeniu dokonał wymiany opon, utrzymał prowadzenie.

Na super miękkiej mieszance ponownie rozpoczął powiększać przewagę nad Gelaelem i wzrosła ona do ponad dziesięciu sekund, dzięki czemu Markiełow mógł bezpiecznie przekroczyć linię mety jako zwycięzca wyścigu.

Gelael finiszował na drugiej lokacie, a na trzecią awansował Roberto Merhi po kolizji Lando Norrisa. Czwarty był Louis Deletraz.

Norris zdołał jednak minąć linię mety na szóstej lokacie, tracąc zaledwie pół sekundy do piątego Arjuna Mainiego.

Jack Aitken był siódmy, a ósmy Antonio Fuoco, który tym samym wystartuje do sobotniego wyścigu z pole position.

Nicholas Latifi jako ostatni kierowca zmieniał opony, jednak wyścig zakończył na dziewiątej lokacie, choć ruszał z osiemnastej.

Nirei Fukuzumi wywalczył punkt dla ekipy Arden, finiszując tuż przed swoim partnerem z zespołu Maximilianem Guntherem, który do wyścigu ruszał z alei serwisowej, po tym jak został zdyskwalifikowany z kwalifikacji bo nie zatrzymał się na wadze.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone