FIA F2

Artiom Markiełow - Russian Time

Markiełow wygrywa w sprinterskim wyścigu F2 w Austrii

Artiom Markiełow odniósł zwycięstwo w sprinterskim wyścigu Formuły 2 na torze Red Bull Ring. Ponad 5.5 sekundy za nim finiszował George Russell (ART Grand Prix), który tym samym powiększył swoją przewagę w klasyfikacji generalnej.

Wyścig rozpoczął się lotny startem, by uniknąć problemów ze sprzęgłem, co nawiedzało kierowców we wcześniejszych rundach. Na pierwszych dwóch pozycjach podążał duet ekipy Russian Time - Markiełow oraz Tadasuke Makino.

Russell szybko przeskoczył przed Lando Norrisa na szóste miejsce. Na kolejnych okrążeniach Brytyjczyk awansował także przed Alexandra Albona, Antonio Fuoco i Sergio Sette Camarę, by rozpocząć pogoń za Tadasuke Makino. Na siódmym okrążeniu Russell uporał się także z Japończykiem w drugim zakręcie.

Mimo dobrego zarządzania oponami lider serii nie był w stanie zbliżyć się do Markiełowa do samej mety. Niemniej jednak w klasyfikacji generalnej powiększył przewagę nad Norrisem, który wyścig ukończył dopiero na jedenastym miejscu.

Makino przez połowę wyścigu utrzymywał się na trzeciej pozycji, lecz w wyniku degradacji opon stracił tempo i kilka miejsc, by ostatecznie przekroczyć metę jako szósty.

Sette Camara stanął na najniższym stopniu podium, lecz do drugiego Russella stracił niemal trzy sekundy.

Antonio Fuoco był czwarty, a Alex Albon piąty. Santino Ferrucci, Nicholas Latifi, Nirei Fukuzumi i Arjun Maini.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone