FIA F2

Artem Markelov / Russian Time

Markelov wygrywa wyścig sprinterski Formuły 2 na torze Jerez

Rosjanin Artem Markelov wygrał wyścig sprinterski F2 na torze Jerez. Kierowca Russian Time wyprzedził obu kierowców zespołu DAMS, Nicholasa Latifiego (P2) oraz Olivera Rowlanda (P3).

Z pole position do wyścigu sprinterskiego w Formule 2 ruszał Japończyk Alex Palou z teamu Campos Racing, a obok niego ustawił się Luca Ghiotto (Russian Time). Śwież upieczony mistrz F2, Charles Leclerc (Prema Racing) startował z ósmego pola.

Start wyścigu był opóźniony z powodu awarii samochodu bezpieczeństwa. Po piętnastominutowym przestoju w końcu kierowcy ruszyli do rywalizacji. Najlepiej na starcie zaprezentował się Palou, który obronił swoją pozycję.

Bardzo duży błąd popełnił w jednym z zakrętów Luca Ghiotto, który przy manewrze wyprzedzania wypadł z toru i stracił bardzo dużo pozycji. Na drugie miejsce wskoczył Jordan King, a na trzecie Nicholas Latifi. Wczorajszy zwycięzca Charles Leclerc plasował się na szóstym miejscu.

Na trzecim okrążeniu monakijski kierowca Prema Racing wyprzedził Olivera Rowlanda (DAMS) i awansował na pozycję numer pięć. Jednak po chwili zaatakował go kolega z zespołu Antonio Fuoco i to włoski kierowca awansował na piąte miejsce.

Dwa okrążenia później problemy napotkał Jordan King, któremu wybuchł silnik i musiał wycofać się z wyścigu. Na trzecie miejsce wskoczył Artem Markelov.

W połowie wyścigu Charles Leclerc zjechał po zmianę ogumienia. W czołówce nie zaszły większe zmiany - w stawce prowadził Alex Palou przed Nicholasem Latifim i Artemem Markelovem.

Na dziewięć okrążeń do końca Palou miał problemy z oponami, co wykorzystali Latifi i Markelov zbliżając się do kierowcy Campos Racing. Trzy okrążenia później, Rosjanin poradził sobie z Kanadyjczykiem i Japończykiem, dzięki czemu objął prowadzenie w wyścigu. Podobnie kierowcy DAMS poradzili sobie z Palou. Na trzecią pozycję awansował Rowland.

Pod koniec wyścigu rozszalał się Leclerc awansując na piąte miejsce.

Ostatecznie wyścig wygrał Artem Markelov przed Nicholasem Latifimi Oliverem Rowlandem. Luca Ghiotto znalazł się na czwartej pozycji. Piąte miejsce zajął Antonio Fuoco, szóste Nyck De Vries, siódme Charles Leclerc, a ósme Alex Palou.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone