FIA F2

Luca Ghiotto - Uni-Virtuosi Racing

Luca Ghiotto zwycięzcą sprinterskiego wyścigu F2 w Bahrajnie

Luca Ghiotto okazał się bezkonkurencyjny podczas niedzielnego wyścigu Formuły 2 na torze w Bahrajnie. Kierowca ekipy Uni-Virtuosi Racing finiszował z bezpieczną przewagą nad dwójką kierowców zespołu DAMS, czyli Sergio Sette Camarą i Nicholasem Latifim.

Do wyścigu z pierwszego pola startowego ruszał Mick Schumacher, który po rozpoczęciu rywalizacji bronił się przed Jackiem Aitkenem i Nyckem de Vriesem, co wykorzystali inni kierowcy.

Sergio Sette Camara, Nicholas Latifi i Luca Ghiotto przebijali się w górę stawki, aby już pod koniec pierwszego okrążenia znaleźć się tuż za niemieckim kierowcą.

Ostatecznie Brazylijczyk awansował przed Schumachera, z kolei Ghiotto, po wyprzedzeniu Latifiego i Niemca, objął pozycję wicelidera.

Camara wypracował sobie na kolejnych okrążeniach bezpieczną przewagę nad resztą stawki, natomiast Schumacher spadł na czwartą pozycję, dołączając do grupy pościgowej.

Juan Manuel Correa jako pierwszy kierowca, już na ósmym okrążeniu, zjechał do alei serwisowej. Matsushita był z kolei pierwszym zawodnikiem z punktowanych miejsc, który pojawił się na swoim stanowisku serwisowym, dwa okrążenia później od Correy.

Lider wyścigu, Luca Ghiotto, na wymianę opon zjechał na dwunastym okrążeniu, oddając prowadzenie Sette Camarze, za którym podążał Nyck de Vries.

Na świeżym komplecie opon Ghiotto szybko piął się w górę stawki i już na siedemnastym okrążeniu znajdował się na pozycji na podium. Na dwudziestym okrążeniu uporał się z Latifim w pierwszym zakręcie oraz z Sette Camarą w szóstym zakręcie, odzyskując prowadzenie.

Linię mety przekroczył z przewagą 5.474s przed Sette Camarą i 6.867s przed trzecim Latifim.

Guanyu Zhou, który oszczędzał opony, był w stanie walczyć o czwartą pozycję. Za nim finiszowali Deletraz oraz Schumacher.

Szósty był De Vries, a ostatnie punktowane miejsce przypadło Jordanowi Kingowi.

W klasyfikacji generalnej Ghiotto jest liderem, mając dwa punktu przewagi nad Latifim. Trzecim jest Sette Camara.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone