FIA F2

Luca Ghiotto / Russian Time

Luca Ghiotto zwycięzcą dramatycznego wyścigu F2 na Monzy

Luca Ghiotto, reprezentujący zespół Russian Time w Formule 2, odniósł zwycięstwo w sobotnim wyścigu na torze Monza.

Włoch rozpoczynał zmagania dopiero z jedenastej pozycji, lecz po dobrym starcie awansował na czwartą lokatę, a problemy Olivera Rowlanda pozwoliły mu przesunąć się na trzecie miejsce.

Rowland stracił lewe tylne koło i musiał wycofać się z rywalizacji. Sytuacja ta doprowadziła do zniwelowania różnicy, jaką wypracowali sobie ówcześni liderzy wyścigu, czyli Nyck de Vries i Charles Leclerc, ponieważ na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa.

Wyścig został wznowiony na dwa okrążenia przed końcem. Leclerc podjął się walki z De Vriesem, lecz musiał wyjechać szeroko w szykanie Rettifilo i tym samym oddać pozycję.

W międzyczasie jednak De Vries został wyprzedzony przez Ghiotto, co oznaczało, że lider wyścigu, Leclerc, będzie zmuszony do oddania aż dwóch pozycji.

De Vries z kolei nie poddawał się i zamierzał odebrać prowadzenie Ghiotto, ale do rywalizującej dwójki dołączył Leclerc.

Na początku ostatniego okrążenia Ghiotto ściął szykanę Rettifilo i dużo na tym stracił. Leclerc zaatakował De Vriesa, walcząc o prowadzenie, lecz ostatecznie Monakijczyk po kontakcie z rywalem uderzył w bariery, a w samochodzie De Vriesa doszło do przebicia opony.

Ghiotto objął prowadzenie w wyścigu i metę przekroczył z przewagą dwóch sekund nad drugim Antonio Fuoco. Podium uzupełnił Nobuharu Matsushita, finiszujący przed Nicolasem Latifim.

W punktach wyścigu ukończyli także: Alexander Albon, Sean Gelael, Sergio Sette Camara, Louis Deletraz, Gustav Malja i Artem Markelov.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone