FIA F2

Luca Ghiotto / Russian Time

Luca Ghiotto wygrywa sprint Formuły 2 na torze Monza

Włoch Luca Ghiotto pomimo wczorajszej kary i utraty pierwszego miejsca w wyścigu głównym, wygrał sprint Formuły 2 na torze Monza. Kierowca Russian Time na mecie wyprzedził Sergio Sette Camarę (MP Motorsport) oraz Antonio Fuoco (Prema Racig).

Z pierwszego pola do sprintu Formuły 2 ruszał Gustav Malja (Racing Engieering). Za jego plecami ustawili się Louis Deletraz (Rapax) oraz Sergio Sette Camara (MP Motorsport).

Start wygrał Sean Gelael, który startował z czwartego miejsca. Louis Deletraz pozostał na drugiej pozycji. Również Sette Camara utrzymał trzecią lokatę. Gustav Malja spadł na czwarte miejsce.

Na czwartym okrążeniu szwajcarski kierowca zespołu Rapax poradził sobie z Gelaelem i awansował na pierwsze miejsce. Kolejne pozycje zaczął również tracić Malja - najpierw na czwarte miejsce wskoczył Luca Ghiotto, a po chwili Szweda wyprzedzili Latifi oraz Fuoco.

Na piątym okrążeniu Sette Camara poradził sobie z Seanem Gelaelem i wskoczył na drugą pozycję, jednak po chwili Malezyjczyk stracił trzecią pozycję na rzecz Ghiotto. Okrążenie później Sergio Sette Camara popełnił błąd, który wykorzystał włoski kierowca Russian Time awansując na drugą lokatę.

Na jedenastym okrążeniu Luca Ghiotto wyprzedził Deletraza i awansował na pozycję lidera. Po chwili Szwajcar stracił drugą lokatę na rzecz Sette Camary.

Trzy okrążenia przed metą w czołówce walka rozgorzała na dobre, kiedy to Fuoco próbował wyprzedzić Deletraza w walce o trzecie miejsce i to z powodzeniem, ponieważ ostatecznie to on zajął najniższy stopień podium Gran Prix Włoch.

Sprint wygrał Luca Ghiotto (Russian Time) przed Sergio Sette Camarą (MP Motorsport) i Antonio Fuoco (Prema Racing). Czwarte miejsce zajął Louis Delatrez, piąte Roberto Mehri. Szósty był Sean Gelael, siódmy Nobuharu Matsushita, a ósmy Alexander Albon.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone