FIA F2

Lando Norris - Carlin / © Formula 2 / Series Media Service

Lando Norris dominuje w pierwszym wyścigu sezonu F2 w Bahrajnie

Lando Norris z zespołu Carlin, zdominował pierwszy wyścig na torze Sakhir w Bahrajnie, pokonując w ostatecznym rozrachunku swojego zespołowego kolegę Sette Camarę i trzeciego Markelova.

Zwycięzca piątkowych kwalifikacji, Lando Norris, nie pozwolił się zaskoczyć na starcie do wyścigu numer jeden i już pierwszy zakręt pokonał bez żadnych problemów.

Jego zespołowy kolega, startujący z szóstej lokaty, nie miał tyle szczęścia, jednak zdołał poradzić sobie ze swoimi najgroźniejszymi rywalami i po późniejszej walce z Nyckiem de Vriesem, wskoczył tuż za plecy swojego zespołowego kolegi, tracąc jednak już na pierwszym okrążeniu do Norrisa 2.4 sekundy.

Rezerwowy kierowca zespołu McLaren, z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę, co dało mu możliwość pozostania na prowadzeniu po obowiązkowym pit stopie, mimo wolniejszej zmiany opon i problemach z silnikiem.

Drugą lokatę podczas pit stopów stracił natomiast Sette Camara, który został wyprzedzony przez Georga Russella, jednak bardzo szybko poradził sobie z kierowcą ART i mógł skupić się za jadącym za nim Artemem Markelovem, który po problemach technicznych startował z alei serwisowej.

Rosyjski kierowca, doświadczony reprezentant ekipy Russian Time, już po pięciu okrążeniach, po starcie rywalizacji, znalazł się w pierwszej dziesiątce i na kolejnych okrążeniach wyprzedzał kolejnych zawodników aż znalazł się za plecami Sette Camary.

Markelov przez ostatnie kilka okrążeń walczył ze swoim najbliższym rywalem i próbował wskoczyć na drugie miejsce, jednak kierowca ekipy Carlin zdołał utrzymać Rosjanina za swoimi plecami.

Czwarta lokata finalnie należała do Alexandra Albona, który wystartował z drugiej dziesiątki i zmagał się z problemami z systemem DRS, jednak utrzymał za sobą debiutującego Georga Russella, który był piąty.

Podczas fazy pit stopów, dobrą lokatę stracił natomiast Nyck de Vries, jednak zdołał utrzymać grunt pod nogami i minął linię mety na szóstym miejscu, wyprzedzając swojego zespołowego kolegę Seana Gelaela, który do wyścigu wystartował dopiero z dziewiętnastej lokaty.

Maximilian Gunther z zespołu Arden, zakończył pierwszy start w Formule 2 na ósmej lokacie, co da mu pierwsze pole startowe w drugim sprinterskim wyścigu, a pierwszą dziesiątkę zamknęli Jack Aitken i Ralph Boschung.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone