FIA F2

Anthoine Hubert - BWT ARDEN

Hubert zwycięzcą sobotniego wyścigu Formuły 2 w Monako

Startujący z pierwszego pola Anthoine Hubert okazał się najlepszym kierowcą podczas sobotniego wyścigu F2 w Monako. Druga pozycja przypadła dla Louisa Delétraza, a czołową trójkę uzupełnił Guanyu Zhou. Różnica między pierwszym a drugim kierowcą na mecie wyniosła zaledwie 58 tysięcznych sekundy.

Start wyścigu F2 przebiegł bardzo sprawnie bez żadnych większych incydentów, które wymagały pojawienia się na torze samochodu bezpieczeństwa bądź wywieszenia na dłuższy czas żółtych flag. Na początku wyścigu karę czasową otrzymał Mahaveer Raghunathan, który ściął pierwszy zakręt.

Na czele stawki cały czas utrzymywał się startujący z pierwszego pola Anthoine Hubert. Tuż za jego tylnym skrzydłem podróżował Louis Delétraz, a czołową trójkę na ten moment uzupełniał Guanyu Zhou.

Podczas czwartego okrążenia pod koniec pierwszego sektora doszło do walki pomiędzy Lucą Ghiotto a Tatianą Calderon. W wyniku tej walki Tatiana została wywieziona wprost na bandę, co zakończyło jej udział w sobotnim wyścigu, a na tor musiał wyjechać samochód bezpieczeństwa.

Restart wyścigu nie przyniósł nam żadnych przetasowań w czołówce. Podczas siódmego okrążenia doszło do kolejnego incydentu na torze, przez który na obiekt ponownie wyjechał samochód bezpieczeństwa. W najwolniejszym nawrocie na torze doszło do walki pomiędzy Luccą Ghiotto a Raghunathanem, która zakończyła się odpadnięciem obydwu tych zawodników z dalszej rywalizacji. Drugi restart wyścigu również nie przyniósł nam żadnych przetasowań w czołówce.

Tuż po restarcie mocno na trzeciego Zhou naciskał Markiełow, jednak przez ograniczania toru w Monako nie mógł on zaatakować swojego rywala mimo lepszego tempa. Podczas dziewiętnastego okrążenia na wyjeździe z tunelu doszło do kolejnego wypadku. Sean Gelael nie wyhamował swojego bolidu, przez co wjechał w tył bolidu Alesiego, co wykluczyło obydwu kierowców z dalszej rywalizacji.

W końcówce wyścigu spore problemy z przyczepnością miał lider wyścigu - Hubert, który był bardzo mocno naciskany przez Deletraza. Wszystkie próby Szwajcara kończyły się niepowodzeniem, a z tej walki korzystał Zhou, który bardzo zbliżył się do walczącej dwójki. Ostatecznie Hubert utrzymał swoje prowadzanie do mety.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone