FIA F2

George Russell - ART Grand Prix

George Russell tryumfuje nad De Vriesem w sobotnim wyścigu Formuły 2

George Russell (ART Grand Prix) odniósł drugie z rzędu zwycięstwo, tryumfując na torze Barcelona-Catalunya w sobotnim wyścigu Formuły 2.

Wyścig rozpoczynał się na wilgotnym torze, ponieważ tuż przed rozpoczęciem zmagań spadł deszcz. Niemniej jednak kierowcy mogli wystartować do wyścigu na oponach typu slick.

Brytyjczyk do wyścigu startował z czwartej pozycji, jednak zdołał awansować na drugą pod koniec pierwszego okrążenia. Wyprzedził Alexandra Albona (DAMS), który zaliczył słaby start oraz Lucę Ghiotto z Campos Racing. Problemy miał także drugi z kierowców ekipy DAMS, Nicholas Latifi, który utknął na swojej pozycji startowej, a następnie został wepchnięty do alei serwisowej.

Z kolei na torze w drugim zakręcie obrócił się Maximilian Gunther (Arden) i utknął tym samym w pułapce żwirowej. W wyniku tego zdarzenia pojawił się wirtualny samochód bezpieczeństwa.

Nyck de Vries prowadził przed Russellem i Lucą Ghiotta, lecz dwa okrążenia po wznowieniu akcji, Russell wyprzedził lidera wyścigu.

Tuż po tym na torze, po raz kolejny, pojawiła się informacja o wirtualnym samochodzie bezpieczeństwa, lecz tym razem z powodu kontaktu w pierwszym zakręcie pomiędzy Roberto Merhim a Ralphem Boschungiem.

Po wirtualnej neutralizacji De Vries stracił kolejną pozycję na rzecz Albona, który wcześniej zdołał uporać się z Lucą Ghiotto.

Dwa okrążenia później doszło do kolejnej, trzeciej już neutralizacji z powodu wypadku Arjuna Mainiego.

Russell niezmiennie podążał na prowadzeniu aż do 25 okrążenia, kiedy zjechał po pośredni zestaw opon. Oddał wówczas pierwszą pozycję w ręce Markiełowa, który nie zjeżdżał jeszcze na pit stop.

Albon także zdecydował się zjechać do alei serwisowej, zwłaszcza, że jego tempo zaczęło wyraźnie spadać i został wyprzedzony przez De Vriesa oraz Ghiotto.

Akcja na torze została ponownie wstrzymana, kiedy wirtualny samochód bezpieczeństwa pojawił się po raz czwarty na 28 okrążeniu z powodu incydentu pomiędzy Seanem Gelaelem a Louisem Deletrazem. Obaj kierowcy, walcząc koło w koło, doprowadzili do kontaktu między sobą w pierwszym zakręcie.

W momencie pojawienia się zielonej flagi, czternastu kierowcom obecnym na torze pozostało pięć minut do końca rundy. W tym czasie Russell zdołał obronić się przed atakującym De Vriesem, a kierowców na mecie poróżniła sekunda.

Lando Norris wykorzystał podczas tego wyścigu alternatywną strategię, startując na miękkich oponach. Ostatecznie do mety dojechał na trzeciej lokacie, utrzymując za sobą Ghiotto.

Albon wyprzedził Aitkena i zmagania zakończył na piątej lokacie. Siódmy był Sergio Sette Camara.

Artjum Markiełow awansował przed swojego partnera z zespołu, Tadasuke Makino, i metę przekroczył na ósmej lokacie, w związku z czym do niedzielnego wyścigu wystartuje z pierwszego pola. Czołową dziesiątkę zamknął Antonio Fuoco.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone