FIA F2

George Russell - ART Grand Prix

George Russell mistrzem Formuły 2

Przyszłoroczny kolega zespołowy Roberta Kubicy w zespole Williams, George Russell, sobotnim zwycięstwem na torze Yas Marina w Abu Zabi przypieczętował tytuł mistrzowski w Formule 2.

Russell do sobotniego wyścigu przystępował z 44. punktami przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Alexandrem Albonem, co spowodowało, że młodemu Brytyjczykowi do przypieczętowania mistrzostwa wystarczyłaby ósma pozycja w wyścigu.

Do sobotniego wyścigu Russell startował z pierwszego pola, natomiast jego największy rywal w walce o mistrzostwo ruszał dopiero z ósmego pola.

Początek wyścigu był niezwykle dramatyczny. Podczas zapalenia się zielonych świateł, problemy ze startem miał Nicholas Latifi, który startował z trzeciego pola. W związku z problemami fińskiego kierowcy, wielu zawodników na milimetry wymijali jego bolid, niestety ta sztuka nie udała się Arjunowi Mainiemu, który uderzył w bolid Kanadyjczyka.

W związku z tym wydarzeniem na torze pojawił się samochód bezpieczeństwa. W związku z całym zamieszaniem na starcie, Russell stracił swoją pierwszą pozycję w wyścigu na rzecz Nycka de Vriesa.

Samochód bezpieczeństwa opuścił tor na siódmy okrążeniu, a wraz z nim do alei serwisowej zjechało kilku kierowców, w tym George Russell, który zdecydował się zmienić opony super miękkie na opony miękkie. Dzięki takiej strategii zespołu ART Russell zdołał powrócić na prowadzenie po zjechaniu do boksu Nycka de Vriesa.

Ostatecznie na czele nic się nie zmieniło i George Russell minął linie mety jako pierwszy, czym przypieczętował swoje mistrzostwo w Formule 2. Tuż za Russelem linię mety minął Artiom Markiełow i Włoski kierowca zespołu Campos Vexatec Racing Luca Ghiotto.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone