FIA F2

Formuła 2

Dziesięć zespołów na starcie Formuły 2 w sezonie 2018

Seria Formuła 2 potwierdziła dziesięć zespołów, które wystartują w sezonie 2018 na zapleczu Formuły 1.

Do gry o najwyższe laury F2 powróci zespół RUSSIAN TIME, który początkowo nie znalazł się w stawce na nadchodzący sezon, jednak ekipa zdecydowała się na start i obronę mistrzowskiego tytułu.

Z Formułą 2 pożegnają się tymczasem Racing Engineering i Fortec Motorsports, które początkowo wykazywały zainteresowanie startem, jednak ostatecznie zdecydowały się wycofać.

W sezonie 2018 na liście startowej znalazły się dwa brytyjskie zespoły (Arden International i Carlin), dwie francuskie (ART Grand Prix i DAMS), dwie włoskie (PREMA Racing i Trident) oraz jedna ekipa czeska (Charouz Racing System), jedna holenderska (MP Motrosport), jedna hiszpańska (Capoms Racing) i rosyjska (RUSSIAN TIME).

Jestem bardzo zadowolony z potwierdzenia, że nasi panujący mistrzowie RUSSIAN TIME przystąpią do mistrzostw - powiedział Bruno Michel, dyrektor generalny Formuły 2.

Chciałbym podziękować Alfonso de Orleans-Borbon'owi i całemu zespołowi Racing Engineering za ich poświęcenie i ciężką pracę na przestrzeni lat. Z niecierpliwością czekam na odnowienie naszej owocnej współpracy w najbliższej przyszłości.

Przykro mi także, że w tym sezonie wycofał się zespół Fortec Motorsports, ale była to wspólna decyzja. Ponownie rozważymy ich starty, gdy warunki będą korzystniejsze.

Uważam, że najlepszym jest, aby nasze mistrzostwa ograniczyły liczbę zespołów w 2018 roku do dziesięciu. Wiem, że zapewnią niesamowity show - dodał.

ZESPOŁY STARTUJĄCE W SEZONIE 2018:

Zespół Licencja Numery wyścigowe
RUSSIAN TIME Rosja 1, 2
PREMA Racing Włochy 3, 4
DAMS Francja 5, 6
ART Grand Prix Francja 7, 8
MP Motorsport Holandia 9, 10
Arden International Wielka Brytania 11, 12
Campos Racing Hiszpania 14, 15
Trident Włochy 16, 17
Carlin Wielka Brytania 18, 19
Charouz Racing System Czechy 20, 21
© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone