FIA F2

Formuła 2

Dziesięć zespołów na starcie Formuły 2 w sezonie 2018

Seria Formuła 2 potwierdziła dziesięć zespołów, które wystartują w sezonie 2018 na zapleczu Formuły 1.

Do gry o najwyższe laury F2 powróci zespół RUSSIAN TIME, który początkowo nie znalazł się w stawce na nadchodzący sezon, jednak ekipa zdecydowała się na start i obronę mistrzowskiego tytułu.

Z Formułą 2 pożegnają się tymczasem Racing Engineering i Fortec Motorsports, które początkowo wykazywały zainteresowanie startem, jednak ostatecznie zdecydowały się wycofać.

W sezonie 2018 na liście startowej znalazły się dwa brytyjskie zespoły (Arden International i Carlin), dwie francuskie (ART Grand Prix i DAMS), dwie włoskie (PREMA Racing i Trident) oraz jedna ekipa czeska (Charouz Racing System), jedna holenderska (MP Motrosport), jedna hiszpańska (Capoms Racing) i rosyjska (RUSSIAN TIME).

Jestem bardzo zadowolony z potwierdzenia, że nasi panujący mistrzowie RUSSIAN TIME przystąpią do mistrzostw - powiedział Bruno Michel, dyrektor generalny Formuły 2.

Chciałbym podziękować Alfonso de Orleans-Borbon'owi i całemu zespołowi Racing Engineering za ich poświęcenie i ciężką pracę na przestrzeni lat. Z niecierpliwością czekam na odnowienie naszej owocnej współpracy w najbliższej przyszłości.

Przykro mi także, że w tym sezonie wycofał się zespół Fortec Motorsports, ale była to wspólna decyzja. Ponownie rozważymy ich starty, gdy warunki będą korzystniejsze.

Uważam, że najlepszym jest, aby nasze mistrzostwa ograniczyły liczbę zespołów w 2018 roku do dziesięciu. Wiem, że zapewnią niesamowity show - dodał.

ZESPOŁY STARTUJĄCE W SEZONIE 2018:

Zespół Licencja Numery wyścigowe
RUSSIAN TIME Rosja 1, 2
PREMA Racing Włochy 3, 4
DAMS Francja 5, 6
ART Grand Prix Francja 7, 8
MP Motorsport Holandia 9, 10
Arden International Wielka Brytania 11, 12
Campos Racing Hiszpania 14, 15
Trident Włochy 16, 17
Carlin Wielka Brytania 18, 19
Charouz Racing System Czechy 20, 21

Pliki Cookie

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone