FIA F2

Charles Leclerc / Prema Racing

Charles Leclerc wygrywa w Abu Zabi po wyprzedzeniu Albona na ostatnim okrążeniu

Manewr wyprzedzania na Alexandrze Albonie na ostatnim okrążeniu zapewnił Charlesowi Leclercowi zwycięstwo w ostatnim wyścigu sezonu Formuły 2.

Zwycięstwo Leclerca można określić tym bardziej jako spektakularne, zwłaszcza, że przez większość wyścigu to Albon utrzymywał prowadzenie aż do momentu ostatniego okrążenia.

Emocje sięgnęły zenitu kiedy kierowcy doprowadzili do kontaktu między sobą, co zmusiło aktualnego mistrza serii F2 aby odpuścił, jednak kolejny manewr okazał się już udany.

Z pierwszego pola do wyścigu ruszał Jordan King, lecz słaby początek spowodował, że spadł na szóste miejsce. Na prowadzenie wysunął się Albon, a podążał za nim Nicholas Latifi.

King kontynuował wyścig za Leclerkiem i na drugim okrążeniu zdołał wyprzedzić Monakijczyka. Sytuacja ponownie zmieniła się na czwartym okrążeniu, kiedy Leclerc odzyskał pozycję. Niemniej jednak strata do czwartego de Vriesa wynosiła cztery sekundy.

Nie było to jednak wyzwaniem nie do przeskoczenia dla aktualnego mistrza serii, który zdołał wyprzedzić kierowcę ekipy Rapax na prostej przed ósmym zakrętem. Leclercowi udało się następnie dogonić Matsushitę oraz Latifiego.

W ostatnim segmencie wyścigu pojawiła się żółta flaga w trzecim sektorze. W zakręcie trzynastym doszło do kolizji pomiędzy Louisem Deletrazem a de Vriesem.

Leclerc nie mógł z tego powodu użyć systemu DRS przed jedenastym zakrętem, jednak ostatecznie udało mu się wyprzedzić Albona i odnieść zwycięstwo, przypieczętowując tym samym swój tytuł mistrzowski.

Nicholas Latifi stanął na najniższym stopniu podium. Czwarty był Nobuharu Matsushita, a piąty Luca Ghiotto, za którym finiszował partner z zespołu Russian Time, Artem Markelov.

Oliver Rowland, który do wyścigu ruszał z ostatniego pola (został zdyskwalifikowany z pierwszego wyścigu) ostatecznie zajął siódme miejsce.

Na ostatnim punktowanym miejscu, ósmym, finiszował Sergio Sette Camara.

Jordan King ostatecznie wycofał się z wyścigu po kolizji z Markelovem, która kosztowała go przebicie opony.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone