FIA F2

Artem Markelov / Russian Time

Artem Markelov zwycięzcą sobotniego wyścigu F2 po dyskwalifikacji Leclerca

Charles Leclerc zdominował sobotni wyścig Formuły 2 na torze Spa-Francorchamps finiszując przed Artem Markelovem z zespołu Russian Time. Ostatecznie punkty za zwycięstwo powędrowały jednak do Markelova, ponieważ Leclerc został zdyskwalifikowany za 'nadmierne zużycie deski podłogowej'.

Ta sama sytuacja miała miejsce w przypadku Olivera Rowlanda, który na mecie był trzeci, lecz został zdyskwalifikowany.

Na samym starcie Rowland wykorzystał słabszy początek Leclerca i wydawało się, że w La Source obejmie prowadzenie, lecz na wyjściu z zakrętu Monakijczyk utrzymał wewnętrzną linię jazdy i tym samym obronił prowadzenie. Rowland z kolei musiał odpuścić, zwłaszcza, że zbliżył się do niego Antonio Fuoco.

Wyścig został zawieszony z powodu porozrzucanych części na torze. Jordan King przebił prawą tylną oponę i musiał się wycofać, z kolei Louis Deletraz miał kontakt z Sergio Sette Camarą i uszkodził przednie skrzydło. Wspomniana para wdała się w kolejny incydent podczas wirtualnego samochodu bezpieczeństwa.

Na 25 okrążeniu Rowland zdecydował się na zmianę opon (na pośrednie), jednak strategia przemówiła na korzyść Leclerca, który wprawdzie na swoim stanowisku pojawił się później, lecz na tor powrócił na trzeciej pozycji, czyli przed głównym rywalem, Oliverem Rowlandem.

Tymczasem na prowadzeniu w wyścigu podążał Markelov, który zdecydował się na odwrotną strategię opon. Leclercowi nie przeszkodziło to jednak aby odzyskać pierwszą pozycję i tym samym rozpocząć powiększać przewagę nad Rowlandem.

Markelov na miękkich oponach notował lepsze pomiarowe czasy okrążeń niż Rowland, co przyczyniło się do wyprzedzenia i awansu na drugą lokatę.

Luca Ghiotto finiszował na czwartej lokacie utrzymując za sobą Antonio Fuoco. Gustav Malja był szósty, a Nyck de Vries siódmy.

Czołowa dziesiątka została uzupełniona przez Sergio Sette Camarę, Roberto Merhiego i Normana Nato.

Po dyskwalifikacji Leclerca i Rowlanda, do czołowej dziesiątki awansowali Santino Ferrucci oraz Robert Visoiu.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone