FIA F2

Luca Ghiotto, Alexander Albon i Sergio Sette Camara

Alex Albon wygrywa niedzielny wyścig Formuły 2 na Węgrzech

Alexander Albon z zespołu DAMS jako pierwszy minął linię mety w drugim wyścigu Formuły 2 na torze Hungaroring, zbliżając się tym samym do prowadzących w klasyfikacji George'a Russella i Lando Norrisa.

Startujący z czwartej lokaty Albon już po pierwszym zakręcie mógł cieszyć się z drugiego miejsca, czego przyczyną był bardzo słaby start Artioma Markiełowa i Sergio Sette Camary, którzy ruszali z pierwszej linii.

Na prowadzenie wskoczył tymczasem Luca Ghiotto, startujący z trzeciej lokaty, który bardzo szybko zaczął odjeżdżać swoim rywalom i zbudował dużą przewagę. Odjechaniem kierowcy Campos Racing nie przejął się jednak Albon, który wyprzedził Włocha na trzy okrążenia przed metą i to on mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Ghiotto finalnie był drugi, z przewagą dwóch sekund nad Sette Camarą, utrzymując za sobą także drugiego zawodnika ekipy Carlin Lando Norrisa, który do swojego zespołowego kolegi stracił ponad dwie sekundy.

W pierwszej piątce znalazł się także Roberto Merhi z ekipy MP Motorsport, który popisał się bardzo dobrym tempem, wyprzedzając sześciu rywali, po starcie z jedenastego pola. Hiszpan na mecie zjawił się przed Nirei Fukuzumim i Nyckiem de Vriesem, których przedzieliła jedynie jedna tysięczna.

Duży popis umiejętności zaprezentował tymczasem lider klasyfikacji kierowców George Russel, który po starcie z ostatniej lokaty, po wycofaniu się z sobotniego wyścigu z powodu awarii silnika, awansował na ósme miejsce zdobywając jeden punkt.

Dziewiąty był Louis Deletraz z zespołu Charouz Racing przed Jackiem Aitkenem, który zamknął czołową dziesiątkę.

Prowadzenie w klasyfikacji kierowców, przed wakacyjną przerwą, utrzymał George Russel (171 punktów), który notuje dwunastopunktową przewagę nad Lando Norrisem. Trzeci w zestawieniu z dorobkiem stu czterdziestu jeden punktów jest Alexander Albon.

© 2011-2019 Motorsport Grand Prix. Wszelkie Prawa Zastrzeżone