18-calowe koła zaprezentowane na torze Monza

Pomiędzy kwalifikacjami Formuły 1 a startem wyścigu głównego Formuły 2 Jean Alesi wyjechał na tor Monza samochodem rozwojowym F2 z założonymi prototypowymi 18-calowymi kołami.

Już wcześniej poinformowano, że w królowej sportów motorowych większe koła zadebiutują w sezonie 2021, a w Formule 2 zobaczymy je już przyszłym roku. W tym sezonie trwają więc intensywne prace i testy nowych kół we współpracy z Pirelli.

Efekt można było zobaczyć już podczas GP Włoch. Tuż po kwalifikacjach Formuły 1 Jean Alesi przejechał okrążenie toru Monza samochodem rozwojowym Formuły 2, który zaopatrzony był w nowe koła. 

"To było niesamowite doświadczenie, by pokazać włoskiej publiczności i reszcie świata, jak będzie wyglądał w 2020 roku samochód Formuły 2 z nowymi, 18-calowymi oponami Pirelli" - powiedział były kierowca Formuły 1.

"Naprawdę cieszyłem się tym czasem spędzonym na torze, na którym wywalczyłem w Formule 1 dwa razy pole position. Ten samochód się świetnie prowadzi".

Wcześniejsze wprowadzenie większych kół do Formuły 2 pozwoli lepiej przygotować opony dla Formuły 1, co też potwierdzają słowa Rossa Brawna.

"Dane, które Pirelli oraz Formuła 2 zgromadziły już podczas testów i będą nadal gromadzone w niezwykle konkurencyjnym wyścigowym środowisku w 2020 roku, będą miały kluczowe znaczenie dla lepszego zrozumienia nowej generacji opon dla Formuły 1" - powiedział Ross Brawn.