Menu

Filipe de Souza dołącza do RC Motorsport w Chinach i Japonii

Filipe de Souza

Kierowca Filipe de Souza dołączy do zespołu RC Motorsport na dwie kolejne rundy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych w Chinach i Japonii, kierując trzecim samochodem zespołu marki Lada Vesta w konfiguracji WTCC.

40-latek regularnie występował w WTCC w przeszłości, biorąc udział w wielu wydarzeniach azjatyckich, w tym w domowym wyścigu na torze Guia w Makau w latach 2011 i 2014.

De Souza po raz pierwszy weźmie udział w wyścigu na torze Ningbo International Speedpark 14 października, gdzie pojedzie wraz z nowymi kolegami zespołu, Kevinem Gleason i Yannem Ehrlacher.

To będzie trochę trudne dla mnie, ponieważ nigdy nie jeździłem w tym miejscu, a i samochód będzie nowy, ale postaram się jak najlepiej - powiedział de Souza. Podobnie jak wszyscy kierowcy chcę walczyć o najwyższą możliwą pozycję.

Promotor mistrzostw Francois Ribeiro z zadowoleniem przyjął powrót De Souzy, który dodaje do stawki siedemnasty samochód na następne dwa wydarzenia.

To świetnie, że Filipe będzie w WTCC i że RC Motorsport ma trzeci samochód do dyspozycji - dodał. Sezon WTCC w 2017 jest bardzo konkurencyjny, więc będzie on stanowił wyzwanie dla Filipe, ale ma właściwą postawę, aby w pełni wykorzystać możliwości.

W ostatnich latach De Souza wziął udział w Pucharze Samochodów Turystycznych w Makau z Son Veng Racing, konkurując tam samochodem w specyfikacji TC2T.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE