Menu

Norbert Michelisz zwycięzcą głównego wyścigu w Argentynie

Norbert Michelisz / Honda

Do wyścigu głównego zawodnicy startowali w kolejności pozycji z kwalifikacji. Zwyciężył Norbert Michalisz przed Tiago Monteiro, a ostatnie miejsce na podium uzupełnił Thed Björk.

Nicky Catsburg z Volvo Polestar Cyan Racing wystartował bardzo dobrze broniąc swojej pierwszej pozycji. Drugi Norbert Michelisz w Hondzie Civic musiał bronić się przed atakami jadącego na trzecim miejscu Tiago Monteiro, który oddalał się od Theda Björka. Pierwsza czwórka szybko powiększyła przewagę nad pozostałymi kierowcami.

Na piątej pozycji utrzymywał się Esteban Guerrieri z Campos Racing przed Mehdim Bennanim w Citroenie oraz Nestorem Girolamim z Volvo, który powoli zyskiwał większą przewagę na Tomem Chiltonem.

Na siódmym okrążeniu Nicky Catsburg z Volvo stracił swoją pierwszą pozycję z powodu usterki technicznej, identycznej jak w wyścigu otwarcia. Doszło do uszkodzenia przedniej opony i niespodziewanie liderem został Norbert Michelisz, a za nim w niewielkiej odległości utrzymywał się Tiago Monteiro i Thed Björk.

W dalszej części stawki zaciekłą walkę o siódmą pozycję toczyli Tom Chilton, Yann Ehrlacher i Rob Huff - pomiędzy kierowcami były zaledwie ułamki sekundy.

Pierwsza trójka oddaliła się od pozostałych o ponad cztery sekundy i już do samego końca Michelisz nie oddał pierwszej pozycji ani Tiago Monteiro, ani Thedowi Bjorkowi.

Poza podium finiszował Esteban Guerrieri. O piątą pozycję zaciekle walczyli Mehdi Bennani w Citroenie i Nestor Girolami z Volvo, który wydawało się, że szybko upora się z jadącym wolniej Marokańczykiem, aczkolwiek na jedno okrążenie przed końcem zrezygnował z ataku aby do mety dowieść pewne punkty i nie podejmować zbędnego ryzyka.

Walkę o siódmą lokatę wygrał Tom Chilton przed Yannem Ehrlacherem i Robem Huffem. Ostatnie punktowane miejsce przypadło dla Toma Coronela.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE