Menu

Yann Ehrlacher odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w historii, dramat Volvo

Yann Ehrlacher / RC Motorsport

Tom Chilton z Sebastien Loeb Racing przekroczył linię mety jako pierwszy na torze Termas de Rio Hondo, jednak za otrzymanie pięciosekundowej kary spadł na czwarte miejsce i zwycięzcą wyścigu został prowadzący Ładę Yann Ehrlacher z RC Motorsport przed Portugalczykiem Mehdim Bennanim i Estebanem Guerrierim.

Wspaniałym startem popisał się Tom CHilton i już przed pierwszym zakrętem wyprzedził Francuza Yanna Ehrlachera, ale nie był to do końca czysty manewr, za co sędziowie nałożyli na kierowcę karę pięciu sekund do ogólnego czasu wyścigu.

W dalszej części stawki wspaniale wystartowali kierowcy Volvo i po pierwszych trzech zakrętach na przodzie znajdowały dwa Citroeny, jedna Łada i trzy błękitne Volvo. W trakcie drugiego okrążenia doszło do kilkunastu przepychanek pomiędzy kierowcami i na skutek jednej z nich Nicky Catsburg był zmuszony zjechać do alei serwisowej z uszkodzoną przednią oponą.

Norbert Michelisz był kolejnym pechowcem, który ucierpiał podczas przepychanek w pierwszych zakrętach i z powodu uszkodzenia koła i zawieszenia był zmuszony wycofać się z wyścigu.

Chilton zyskiwał coraz większą przewagę nad jadącym na drugim miejscu Francuzem, a za pierwszą trójką podążali Guerrieri i Monteiro, który dzielnie bronił się przed atakami Theda Björka.

Na dwa okrążenia przed końcem niespodziewanie tor opuścił Nestor Girolami z Volvo Polestar Cyan Racing i nie był w stanie ponownie uruchomić silnika, co spowodowało, że do alei serwisowej został odholowany samochodem pomocy technicznej.

Chilton pewnie zmierzał do mety na pierwszej pozycji aczkolwiek dowiedział się, że została nałożona na niego kara pięciu sekund i nie był w stanie zwiększyć swojej przewagi na tyle aby utrzymać pierwszą pozycję. Ostatecznym zwycięzcą został Yann Ehrlacher, za którym finiszowali Bennani i Guerrieri.

Poza podium znaleźli się Tom Chilton, Tiago Monteiro i Thed Bjork. Jako siódmy linię mety przekroczył Rob Huff z All.Ink.com przed Johnem Filippi i Tomem Coronelem. Pierwszą dziesiątkę zamknął Ryo Michigami.

Image © Francois Flamand / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE