Menu

Norbert Michelisz triumfuje w wyścigu głównym na torze Vila Real

Norbert Michelisz

Węgierski kierowca wygrał wyścig główny prowadząc od samego startu do mety. Jako drugi na mecie zameldował się Szwed Thed Björk, a ostatni stopień podium zdobył miejscowy bohater Tiago Monteiro.

W wyścigu głównym kierowcy ustawili się zgodnie z pozycjami uzyskanymi we wczorajszych kwalifikacjach. Z dziesiątej pozycji miał startować Japończyk Roy Michigami w Hondzie Civic, aczkolwiek ze względu na problemy techniczne, które pojawiły się w wyścigu otwarcia i nie zostały usunięte, kierowca nie stawił się na staracie do okrążenia formującego i rozpoczął z alei serwisowej.

Był to bardzo dramatyczny start. Rob Huff, startujący z czwartej pozycji, nie zdołał ruszyć z miejsca, co na ciasnym torze spowodowało bardzo dużo zamieszania, ale wszyscy kierowcy wykazali się dużym refleksem i nie doszło do żadnej stłuczki. Huff po opóźnionym starcie spadł na ostatnie miejsce w wyścigu.

Norbert Michelisz bardzo przytomnie wystartował z pierwszego miejsca, a zaraz za nim Thed Björk przed Tiago Monterio. W dalszej części stawki nie doszło do zmian, ponieważ większość kierowców obroniła swoje pozycje startowe. Za pierwszą trójką podążali Nicky Catsburg przed Tomem Chiltonem i Mehdim Bennanim.

Na czwartym okrążeniu, po otwarciu okrążenia z Jokerem, jako pierwszy na wydłużone okrążenie zdecydował się Tom Chilton, co było doskonale zaplanowane przez kierowcę, gdyż pozostał na swojej pozycji, nie tracąc dobrego piątego miejsca w wyścigu.

Rob Huff po nieudanym starcie ruszył w pogoń i regularnie przesuwał się na wyższe pozycje i po piątym okrążeniu awansował do połowy stawki.

Na siódmym okrążeniu Mehdi Bennani i Nestor Girolami zdecydowali się na tzw. 'Joker lap', co dało dużą szanse jadącemu na ósmym miejscu Robowi Huffowi, który dzięki temu awansował na szóstą pozycję.

Na czele stawki w Hondzie Civic prowadził Norber Michelisz, kontrolując wyścig do samego końca i nie oddając swojej pozycji Björkowi. Jako trzeci do mety dojechał Monteiro, a czwartą pozycję zdobył Nicky Catsburg.

Na trzy okrążenia do końca Rob Huff dogonił Toma Chiltona i nawiązał walkę o piąte miejsce, które zdobył na kolejnym okrążeniu.

Z wyścigu na dziewiątym okrążeniu wycofał się kierowca Zengo Motorsport, Daniel Nagy, po błędzie i uszkodzeniu przedniego zawieszenia.

Jako siódmy na mecie zameldował się zwycięzca wyścigu otwarcia Mehdi Bennani przed kierowcą Campos Racing Estebanem Guerririm, który na ostatnim okrążeniu wyprzedził kierowcę Volvo Nestora Girolami. Pierwszą dziesiątkę zamknął John Filippi.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE