Menu

Bennani zwycięzcą wyścigu otwarcia na Vila Real. Monteiro ponownie liderem WTCC

Mehdi Bannani

Kierowca Sebestien Loeb Racing Mehdi Bennani, zwyciężył na ulicznym torze Vila Real w wyścigu otwarcia, wyprzedzając Portugalczyka Tiago Monteiro i Szweda Theda Bjorka. Dzięki drugiej pozycji w wyścigu Monterio powrócił na pozycję lidera w ogólnej klasyfikacji mistrzostw świata.

Piąta runda Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych zawitała na tor uliczny Vila Real, gdzie pierwszy raz w historii tej dyscypliny sportu zostało wprowadzone okrążenie Joker, czyli wydłużony tor jazdy o około cztery sekundy.

Start do pierwszej rywalizacji był dość chaotyczny na ciasnym ulicznym torze. Podczas pierwszego okrążenia doszło do drobnych kontaktów i przepychanek, jednak obyło się bez większych uszkodzeń.

Startujący z pierwszego miejsca Ryo Michigami, reprezentujący Honda Racing Team, obronił swoją pozycję do czwartego zakrętu, jednak już w piątym Mehdi Bennani, startujący z czwartego miejsca, wyprzedził Japończyka i został liderem wyścigu.

Jako trzeci jechał Nestor Girolami z Volvo Polestar Cyan Racing, wyprzedzając Tiago Monterio, Toma Chiltona i Theda Bjorka.

Esteban Guerrieri, po drugim okrążeniu, z usterką techniczną zjechał do alei serwisowej, a okrążenie później dołączył do niego Amerykanin Kevin Gleason. Obaj kierowcy pozostali w alei serwisowej i tym samym zakończyli swój wyścig.

Lider wyścigu w swoim Citroenie bardzo szybko oddalił się pozostałym kierowcom i na pięć okrążeń do końca miał ponad cztery sekundy nad jadącym na drugim miejscu Michigamim i trzecim Girolamim.

Marokańczyk bardzo dobrze strategicznie wykorzystał swoją przewagę i na cztery okrążenia do końca przejechał okrążenie Joker i mimo straty z powodu wydłużonego toru jazdy pozostał liderem wyścigu.

Na ósmym okrążeniu, jadący na drugim i trzecim miejscu kierowcy, zdecydowali się na okrążenie Joker, co spowodowało ich spadek na dalsze miejsca, tym samym na drugą pozycję awansował Tiago Monterio przed Thedem Bjorkiem.

W dalszej części stawki Michigami popełniając błąd został wyprzedzony przez Roba Huffa, który szybko dogonił Catsburga i nawiązał walkę o piątą pozycję. Chwilę później Japończyk zjechał do alei serwisowej z problemami technicznymi i już nie powrócił na tor.

Pierwszą rywalizację w Portugalii wygrał ostatecznie Mehdi Bennani, który utrzymał się przed Tiago Monteiro i Rhedem Bjorkiem.

Na czwartej pozycji Tom Chilton zbliżył się natomiast do Theda Bjorka i na dwa okrążenia do końca, starał się nawiązywać walkę o trzecie miejsce, jednak na ciasnym ulicznym torze nie podjął ryzyka i uplasował się tuz za podium.

Nick Catsburg do samego końca bronił swojej piątej pozycji przed nieustannie atakującym Robem Huffem, który ostatecznie był szósty.

Jako siódmy do mety dojechał Norbert Michelisz niewiele wyprzedzając na mecie Nestora Girolami i Yanna Ehrlachera. Ostatnie dziesiąte punktowane miejsce zajął John Filippi.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE