Menu

Debiut Jokera w Portugalii

Tor Vila Real

Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych w dniach 24-25 czerwca zawitają do Portugalii i będą rozegrane w Vila Real, co oznacza debiut tegorocznego okrążenia 'Joker'.

Okrążenie Joker będzie wprowadzone w miejsce 26 zakrętu i będzie o dwie sekundy krótsze niż normalne i każdy z kierowców będzie musiał przynajmniej raz pojechać takie okrążenie podczas wyścigu, co ma ułatwić szanse na wyprzedzenie w ciasnym ulicznym torze.

Koncepcja okrążenia Joker, działa bardzo dobrze w Rallycross i jestem pewny, że przyniesie to dodatkowy wymiar na wyścigu ulicznym WTCC w Vila Real - powiedział Francois Ribeiro szef działu Eurosport Events, promotor WTCC.

Ta decyzja otworzy możliwość strategii dla każdego z kierowców i może nawet zmienić przebieg wyścigu. Oczywiście nie naruszamy bezpieczeństwa, więc współpracujemy ścisłe z kolegami z FIA oraz władzami Vila Real, aby uzgodnić drogę, która spełnia nasze wymagania, ale również spełnia wszystkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa - dodał.

Lokalny kierowca Tiago Monteiro, obecnie drugi w klasyfikacji generalnej, również popiera tą koncepcję.

Wspaniale jest spróbować nowych pomysłów, nowych opcji, aby nadać lepszy spektakl. Gdy jesteś na przodzie stawki to byś wolał nie mieć takiego okrążenia, bo możesz stracić prowadzenie, ale jeżeli jesteś z tyłu, to ta opcja właśnie może pozwolić tobie na zdobycie prowadzenia i zwiększyć okazje do wyprzedzenia - dodał Monteiro.

Image © WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE