Menu

Hugo Valente kończy karierę

Hugo Valente

Francuski kierowca Hugo Valente, po dziewięciu latach startów w różnych kategoriach wyścigowych, ogłosił zakończenie swojej kariery zawodowej w wieku 24 lat.

Valente zadebiutował po raz pierwszy w 2008 roku roku od startów w Akademii Formuły Euro Series, gdzie dwukrotnie udało mu się zdobyć podium, z czego jeden raz to najwyższe. Następnie startował w Europejskich Pucharach Formuły Renault 2.0 i Brytyjskiej Formuły Renault.

Największym osiągnięciem kierowcy było zdobycie wicemistrzowskiego tytułu w 2012 roku w SEAT Leon Supercopa we Francji.

Od 2013 do roku 2016 kierowca startował regularnie w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, jednakże bez żadnych oszałamiających rezultatów, co było głównym powodem rezygnacji z dalszej kariery.

Niestety, wyniki nie były takie jak oczekiwałem, wiec postanowiłem odejść z motorsportu. Mam teraz własną rodzinę i musze się nią zająć, moja córeczka ma dziewięć miesięcy i nic nie uczyni mnie bardziej szczęśliwym jak bycie z nią. Chciałbym jej dać to samo życie, jakie ja otrzymałem od rodziców i wiem, że to nie możliwe do zrobienia, jeżeli będę kierowca wyścigowym - powiedział Valente.

W sezonie 2017 Francuz startował w serii TCR International w barwach Lukoil Craft-Bamboo Racing i dwukrotnie stawał na podium, raz na drugim i raz na trzecim miejscu.

To była trudna decyzja, a nie lekkomyślna, ale jestem gotowy zmienić stronę i zacząć robić coć nowego w życiu - dodał.

Kierownik zespołu Lukoil Craft-Bamboo Racing Richard Coleman powiedział, że próbował przekonać Francuza do tego, aby przynajmniej ukończył obecny sezon i nie rezygnował w jego połowie.

Próbowałem przekonać Hugo do pozostania i ukończenia pełnego sezonu, ale jego umysł został tak stworzony, że kiedy się traci motywacje, to trudno jest konkurować na tym poziomie - powiedział Coleman.

Daniel Lioyd będzie kierowcą, który zastąpi Valente w następnych startach serii TCR.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE