Menu

Rob Huff: Sędziowie są niesprawiedliwi

Rob Huff / ALL-INKL.COM Munnich Motorsport

Mimo, że Rob Huff stanął dwukrotnie na podium podczas wyścigów na torze Nürburgring, na koniec dnia wyjawił jak bardzo jest sfrustrowany tym, że podczas wyścigu głównego sędziowie nie nałożyli kary na jadącego Volvo S60 Catsburga.

Anglik bardzo pewnie wystartował i wykorzystał puste miejsce po brakującym Monteiro i przed drugim zakrętem był już na pozycji lidera, jednak chwilę później w drugim zakręcie miał uślizg tyłu samochodu, co spowodowało utratę kontroli nad autem i spadek na czwarte miejsce.

Zdaniem Huffa to Catsburg popełnił błąd, a sędziowie nie wyciągnęli w stosunku do niego żadnych konsekwencji.

Nicky całkowicie zawiódł w pierwszym zakręcie, był zbyt zajęty koncentracją nad jadącym za nim Micheliszem po zewnętrznej i wyszedł bardzo głęboko. Ja starałem się dać mu trochę miejsca, aby nie dopuścić do kolizji, jednakże on popełnił błąd, co spowodowało, że mnie dotknął i straciłem panowanie nad autem, a sekundę później spadłem na czwarte miejsce - powiedział Huff.

Miałem bardzo dobrą i czystą rywalizację z Björkiem i tak być powinno. Tom Chilton, Esteban Guerrieri, Tiago Monteiro, Thed - miałem z tymi kierowcami bardzo czysty wyścig, każdy ustępował miejsca, a Nicky nie zostawił mi miejsca i po prostu wjechał w mój samochód - dodał.

Kierowca Volvo powiedział, że nic więcej nie dało się zrobić, aby uniknąć kontaktu.

Na torze zahamowałem trochę za późno, a Rob wszedł do środka i zaczął ścinać zakręt drugi, ja niestety nie mogłem zniknąć i byłem blisko krawężnika, tyle ile mogłem, nie byłem w stanie zrobić nic innego - powiedział Catsburg.

Sędzią głównym w wyścigu na Nürburgring był Tim Schenken, który oznajmił, iż incydent był tylko zdarzeniem wyścigowym, które na ogół się zdarzają.

Jestem zdenerwowany na Catsburga, ale wściekły na sędziów, ponieważ niespójność jest niewybaczalna. Ludzie płacą miliony, aby się tu ścigać, a my nie chcemy, aby to zostało zniszczone przez niezgodnych sędziów. To fantastycznie, ze są to mistrzostwa świata FIA, ale FIA World Touring Car nie mogą sobie pozwolić na tego samego sędziego podczas każdego wyścigu - dodał na koniec Huff.

Image © Florent Gooden / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE