Menu

Thed Björk przeprasza Michelisza

Thed Björk

Kierowca szwedzkiej ekipy Volvo Polestar Cyan Racing, Thed Björk, po wyścigu głównym i analizie danych przeprosił oficjalnie Norberta Michelisza za incydent, do którego doszło na początku wyścigu otwarcia. W wyniku tego zdarzenia obaj kierowcy musieli wycofać się z dalszej rywalizacji.

Start wyścigu otwarcia był dość nerwowy: John Filippi nie ruszył z miejsca, co spowodowało duże zamieszanie, a następnie przepychanki w kolejnych zakrętach. W zakręcie piątym na pierwszym okrążeniu Węgier próbował wyprzedzać niebieskie Volvo z Björkiem na pokładzie, gdy nagle auto prowadzone przez Szweda zmieniło linię toru i z dużą siłą uderzyło w bok Michelisza, powodując przebicie opony i zmuszając go do wycofania z wyścigu.

Byłem wcześniej uderzony w tył auta przez Chiltona, co spowodowało w moim aucie złamanie elementów układu prowadzenia, a chwilę później doprowadziło do utraty kontroli nad autem i kolizji z Micheliszem - powiedział Björk.

Norbert Michelisz nie ukrywał rozczarowania po tym jak musiał się wycofać z wyścigu w swoim rodzinnym kraju, zwłaszcza, że miał bardzo duże szanse na zdobycie miejsca na podium.

Jadąc w swoim rodzinnym kraju i mając wszystkich kibiców po swojej stronie chciałem dać im coś, na co zasługują, a tym czymś było podium. W chwili kolizji już walczyłem o trzecie miejsce, więc były duże szanse na dobry wyścig, ale doszło do kolizji z Björkiem i niestety musiałem się wycofać z wyścigu. Nie wiem do końca co się wydarzyło, ale musimy to przeanalizować - powiedział Michelisz.

Thed Björk po obu wyścigach otrzymał oficjalne upomnienie, nie tylko za kolizję z Micheliszem, ale za próbę kontynuowania jazdy uszkodzonym samochodem.

Sędziowie ukarali też kierowcę reprezentującego barwy Sebastien Loeb Racing, Johna Filippi, który otrzymał grzywnę w wysokości 1000 euro za zatrzymanie samochodu w niebezpiecznym miejscu podczas ostatniego okrążenia.

Image © Frederic Le Floc'h / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE