Menu

Rob Huff najszybszy w sesji kwalifikacyjnej na Hungaroringu

Rob Huff / Citroen C-Elysee zespołu ALL-INKL.COM Munnich Motorsport

Rob Huff wywalczył pierwsze pole startowe do głównego wyścigu WTCC na torze Hungaroring. Kierowca zespołu ALL-INKL.COM Münnich Motorsport utrzymał za sobą Mehdi Bennaniego (Citroen), zyskując przewagę w postaci 0.327s. Huff na ostatnim okrążeniu uzyskał rekordy we wszystkich sektorach, notując rezultat 1:48.264.

Bennani otrzymał karę przesunięcia o pięć pozycji za incydent z Norbertem Micheliszem na Monzy, jednak kara zostanie mu doliczona do startu w pierwszym wyścigu z odwróconą kolejnością, a w drugim zachowa on swoją pozycję startową.

Z trzecim czasem finiszował Esteban Guerrieri z Campos Racing. Za nim znalazła się para kierowców z Polestar Cyan Racing, czyli Nicky Catsburg oraz Nestor Girolami.

Nie były to udane kwalifikacje dla Hondy. Najwyżej sklasyfikowanym kierowcą zespołu był ulubieniec lokalnej publiczności, Norbert Michelisz, który zanotował szósty rezultat.

Jego partner z zespołu i aktualny lider serii, Tiago Monteiro, został sklasyfikowany na dziewiątej pozycji. Przed nim znaleźli się Tom Chilton oraz Thed Bjork.

Czołową dziesiątkę uzupełnił John Pilippi, który tym samym wystartuje z pierwszej pozycji do otwierającego wyścigu weekendu na Węgrzech.

Image © Frederic Le Floc'h / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE