Menu

Mehdi Bennani i Thed Bjork ukarani za incydent w pierwszym wyścigu na Monza

Norbert Michelisz i Mehdi Bannani

Kierowca Francuskiego zespołu Sebestien Loeb Racing, Mehdi Bennani oraz kierowca Volvo Polestar Cyan Racing Thed Bjork zostali ukarani za kolizję w wyścigu otwarcia na torze Monza we Włoszech.

Bennani otrzymał karę za kolizję z Norbertem Micheliszem jadącym Hondą Civic, do której doszło w zakręcie Parabolica, po tym jak Węgier postanowił zaatakować kierowcę Citroena po wewnętrznej i został uderzony przez ścinającego zakręt Marokanczyka. Na skutek kolizji obaj kierowcy musieli wycofać się z dalszej rywalizacji.

Nie spodziewałem się, ze będzie atakował w zakręcie Parabolica, to bardzo trudne miejsce. Kiedy zacząłem hamować w tym samym punkcie, poczułem uderzenie i wyścig się skończył, a my jesteśmy rozczarowani, bo straciliśmy dużą ilość punktów, które inni zyskali - powiedział Bennani.

Za ten incydent Bennani zostanie przesunięty o pięć miejsc startowych w następnym wyścigu.

Michelisz był niezadowolony z powodu nie tylko uszkodzenia samochodu, ale także straty ilości punktów w klasyfikacji generalnej.

Mogę przyjąć, że mnie nie widział, ale to nie pomaga w odzyskaniu punktów - dodał Michelisz.

Thed Bjork tymczasem dostał jedną sekundę kary naliczonej do czasu w pierwszym wyścigu za incydent z Estebanem Guerrierim, co spowodowało, że Szwed stracił swoją czwartą pozycję w pierwszym wyścigu.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE