Menu

Chilton odnosi pierwsze zwycięstwo w sezonie na torze Monza

Tom Chilton na prowadzeniu podczas wyścigu na Monzy

Tom Chilton, reprezentujący barwy Sebastien Loeb Racing, odniósł swoje pierwsze tegoroczne zwycięstwo w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych na torze Monza w Włoszech, wyprzedzając swojego rodaka Roba Huffa z ALL-INKL.COM Münnich Motorsport‘s

Tom Coronel z ROAL Motorsport w wyścigu otwarcia startował z pierwszego pola, jednakże już po starcie na pierwszych metrach na prowadzenie wysunął się Mehdi Bennani jadący Citroenem C-Elysse, a tuż za nim podążali kolega zespołowy Tom Chilton i Norbert Michelisz w swojej Hondzie Civic.

Michelisz już podczas drugiego okrążenia nienagannie zaatakował Toma Chiltona, wysuwając się tym samym na drugą pozycję w wyścigu. Nestor Girolami z Polestar Cyan Racing. widząc atak rywala, też postanowił zaatakować, jednakże nie zdało się to na zbyt wiele, gdyż po chwili musiał zakończyć swój wyścig z powodu awarii zawieszenia.

Kolejne okrążenie nie było szczęśliwe dla bardzo dobrze jadącego Michelisza, który zaatakował Bennaniego w zakręcie Parabolica. Kierowca Citroena broniąc się przed atakiem Węgra w ostatnich chwili zablokował mu drogę doprowadzając tym samym do kolizji, która wyeliminowała obu kierowców z dalszej rywalizacji. Na skutek tej kolizji, prowadzenie w wyścigu objął Tom Chilton, mający za swoimi plecami Estebana Guerrierigo w Chevrolecie Cruze i rodaka Roba Huffa.

Skuteczny manewr rozegrał się na piątym okrążeniu i tym samym Argentyńczyk spadł na trzecią pozycje w wyścigu. Huff mimo tego, że bardzo zbliżył się do Chiltona, nie znalazł sposobu na atak i zdobycie prowadzenia.

Za jadącymi na przodzie dwoma Citroenami rozegrała się walka o ostatnie miejsce na podium pomiędzy Tiago Monterio i Thedem Björkiem z Volvo Polestar Cyan Racing, który startował z dalszej pozycji i sukcesywnie przebijał się do przodu.

Esteban Guerreri nie zdołał obronić swojego miejsca na podium i na szóstym okrążeniu został wyprzedzony przez Monterio, a dwa okrążenia później przez Szweda Björka, kończąc wyścig na piątej pozycji. Björk, mimo nienagannej jazdy, nie zdołał się zbliżyć do Monterio na tyle, aby przeprowadzić atak.

Jako szósty na mecie zameldował się startujący z pierwszej pozycji Tom Coronel tuż przed Johnem Filipim z Sebastien Loeb Racing i Nicky'm Castburgiem, jadącym Volvo S60.

Debiutant wyścigu, Amerykanin Kevin Gleason, ukończył wyścig na pozycji dziewiątej, a pierwszą dziesiątkę zamknął Daniel Nagy.

Image © FIA WTCC / Gregory Lenormand / DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE