Menu

Kevin Gleason szesnastym kierowcą w WTCC

Kevin Gleason / RC Motorsport

Kevin Gleason będzie ostatnim brakującym ogniwem w ten weekend wyścigowy, podczas wyścigów WTCC na torze Monza. Amerykanin dołączył do RC Motorsport i będzie miał do dyspozycji samochód Lada Vesta, zamykając tym samym listę szesnastu samochodów, które są niezbędne do rozegrania wyścigów.

Amerykanin rozpocznie swój debiut w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, po dwóch latach wyścigów w serii TCR International, w których reprezentował barwy WestCoast Racing, gdzie zwyciężał trzy krotnie.

Gleason będzie również pierwszym amerykańskim kierowcą, który weźmie udział w wyścigach WTCC w ciągu ostatnich pięciu lat, po tym jak Rob Holland przeprowadził testy w 2012 roku na torze Sonoma prowadząc w owym czasie Chervoleta Cruze.

Przez kilka lat uważnie śledziłem tę serię i byłem też na kilku wyścigach. Wszystko zrobiło na mnie duże wrażenie, na jakim profesjonalnym poziomie są kierowcy i zespoły, a gdy nadarzyła się okazja to nie mogłem nie dołączyć do RC Motorsport - powiedział Kevin Gleason.

Nie mogę się już doczekać, aby dołączyć do grona wszystkich kierowców najwyższego poziomu, w tej bardzo konkurencyjnej serii. Jedynym minusem jest to, że sprawy zamknęły się bardzo późno, a ja tylko raz przed wyścigiem będę miał okazję usiąść w samochodzie - dodał.

François Ribeiro, szef działu Eurosport Events i promotor WTCC, powiedział: Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Kevin przechodzi do WTCC, wykazując się zdolnością do rywalizacji w niższych kategoriach. Będzie to dla niego duży krok, ale jeśli pokaże taki sam poziom zaangażowania i entuzjazmu, jaki ma przez całą karierę, to nie ma powodu, dla którego nie może osiągnąć poziomu mistrzostw świata.

Amerykanin do samego końca pracował na programem startów w TCR International, aby ostatecznie już po rozpoczęciu sezonu dołączyć na ostatnią chwilę do RC Motorsport. We wtorek po raz pierwszy zasiadł do samochodu TC1, a już w najbliższy weekend zadebiutuje na torze Monza.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE