Menu

Tiago Monteiro zwycięzcą głównego wyścigu w Marakeszu

Tiago Monteiro i Norbert Michelisz

Główny wyścig WTCC w Marakeszu, inaugurującej rundy sezonu, padł łupem Tiago Monteiro. Na podium stanęli dwaj kierowcy ekipy Honda Racing Team JAS, ponieważ na drugiej lokacie finiszował Norbert Michelisz. Trzecie miejsce wywalczył Nestor Girolami z Polestar Cyan Racing. Kierowca Volvo do lidera stracił przeszło dwie sekundy.

Tiago Monteiro, starujący z pole position, utrzymał prowadzenie po starcie, natomiast drugą pozycję stracił Nestor Girolami, który został wyprzedzony przez Norberta Michelisza, ale obronił się przed atakującym go Mehdim Bennenim. W ten oto sposób w wyścigu prowadziły dwa samochody Hondy.

Na piątym okrążeniu pojawiła się żółta flaga w drugim sektorze z powodu Aureliena Panisa, który zatrzymał się na torze. W wyniku tego zdarzenia w drugim sektorze nie można było wyprzedzać, co było utrudnieniem dla Roba Huffa, który próbował atakować Toma Coronela znajdującego się na ósmej pozycji.

Ostatecznie na siódmym okrążeniu na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, aby umożliwić usunięcie Hondy Aureliena Panisa.

Po restarcie wyścigu kolejność stawki nie uległa zmianie, jednak na karę do boksu musiał zjechać Esteban Guerrieri - zwycięzca pierwszego wyścigu - za przekroczenie białej linii alei serwisowej. Kierowca po odbyciu kary spadł na poza pierwszą dziesiątkę.

Na mecie wyścigu obu kierowców Hondy poróżniło zaledwie 0.7s. Tuż za nimi finiszował Nestor Girolami. Zawodnicy jeden za drugim przekraczali linię mety.

Czwartą pozycję wywalczy Mehdi Bennani, który utrzymał za sobą Nicky’a Catsburga.

Czołową dziesiątkę uzupełnili: Tom Chilton, Thed Bjork, Tom Coronel, Rob Huff i Ryo Michigami.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE