Menu

Polestar Cyan Racing gotowy do rozpoczęcia ataku na tytuł

Thed Bjork / Polestar Cyan Racing

Zespół Polestar Cyan Racing ma bardzo wysokie oczekiwania już od nadchodzącej w tym tygodniu rundy, która odbędzie się w ten weekend w Marrakeszu. To będzie drugi sezon dla tego zespołu i zarówno kierowcy, jak i cały zespół liczą na sukces podczas wyścigu otwarcia oraz całego sezonu.

Szwedzki zespół bardzo poważnie podszedł do nowego sezonu, podczas przerwy zimowej został dodany trzeci samochód i zostały podpisane nowe kontrakty.

Do ekipy dołączyli Nestor Girolami oraz Nicky Catsburg, a także były mistrz świata Yvan Muller.

To jest początek mojego, jak i zespołu, najbardziej ekscytującego sezonu w historii - powiedział Thed Bjork.

Nigdy nie mieliśmy takich przygotowań przed sezonem, a walka o tytuł to całe moje życie. Cel jest tylko jeden, tytuł mistrzowski oraz tytuł konstruktorów, a na koniec tytuł mistrzowski jako zespół prywatny - dodał.

Girolami nie ma pojęcia o torze w Marrakeszu, ale bardzo często odwiedzał siedzibę Polestar Cyan Racing w Goteborgu, gdzie w siedzibie znajduje się symulator klasy pierwszej.

Spędziłem dużo czasu w symulatorze i to bardzo pomaga. Oczywiście muszę się tego nauczyć w prawdziwym życiu, muszę to zrobić metodycznie przechodząc szybciej z okrążenia na okrążenie, ponieważ to jest tor uliczny - powiedział Girolami.

Catsburg, który przeniósł się do szwedzkiej ekipy z Lada Sport także ma bardzo wysokie oczekiwania na ten rok.

To świetna okazja dla mnie, że mamy jeden cel, a cel to tytuł mistrzowski - dodał Catsburg. Musimy pamiętać, że jesteśmy w wyścigu też z innymi zespołami, więc musimy zobaczyć, gdzie jesteśmy w ten weekend.

Jedziemy o tytuł mistrzowski, co oznacza, że nie będziemy za bardzo ryzykować, jak będziemy mieli bezpieczne punkty.

Image © Polestar Cyan Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE