Menu

Piętnaście samochodów na rozpoczęcie sezonu WTCC

Samochody WTCC

Piętnaście samochodów stanie na starcie do pierwszej rundy Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, które rozpoczynają się w ten weekend w Marrakeszu. Nowy zespół RC Motorsport wystartuje tylko jednym samochodem Ładą, a drugi kierowca zostanie wprowadzany dopiero podczas kolejnej rundy na torze Monza.

Zgodnie z regulaminem WTCC wydarzenie „może zostać anulowane”, jeśli na starcie będzie mniej niż 16 samochodów. Nie jest to do końca rozumiany punkt regulaminu, ale w rzeczywistości dotyczy on klauzuli handlowej z zespołami.

W rezultacie Honda będzie producentem, który wystawi największą ilość aut w ten weekend, gdyż na torze zobaczymy aż pięć samochodów japońskiego producenta. Trzy z nich należą do JAS Motorsport, a pozostałe dwa do węgierskiego zespołu Zengo Motorsport.

Francuski producent będzie miał na torze cztery Citroeny C-Elysee, z czego aż trzy w Sebastian Loeb Racing i jeden w Munnich Motorsport.

Polestar Cyan Racin wprowadza na ten sezon trzy auta Volvo S60 TC1. Pojawią się też dwa Chevrolety RML Cruzer oraz jedna Łada Vesta.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE