Menu

Daniel Nagy w zespole Zengo Motorsport na sezon 2017

Daniel Nagy / Zengo Motorsport

Założyciel zespołu Zoltan Zengo potwierdził, że Daniel Nagy będzie kontynuował przygodę w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, broniąc barw zespołu Zengo Motorsport w sezonie 2017.

Obok już potwierdzonego na ten sezon francuskiego kierowcy Aurelina Panisa, syna byłego kierowcy Formuły 1 Oliviera, do zespołu dołączył debiutujący w ubiegłym roku w tej serii wyścigów, a będący częścią zespołu w startach TCR w sezonie 2015, Daniel Nagy.

Ten młody Węgierski kierowca o miejsce w zespole konkurował ze swoim rodakiem Ferencem Ficzą, który w minionym sezonie zdobył dla zespołu dwa punkty i w ogólnej kwalifikacji na koniec roku zajął dwudzieste pierwsze miejsce, a sam Nagy nie zdobył żadnego punktu i został sklasyfikowany na dwudziestej czwartej pozycji.

Szef i założyciel zespołu Zoltan Zengo powiedział: To była niezmiernie trudna decyzja, nikomu nie było łatwo ostatecznie postanowić, na którego zawodnika mamy postawić w tym sezonie. Ostatecznie wybór padł na Daniela i to on będzie reprezentował nasze barwy w nowym sezonie.

Wciąż pracujemy nad drugim dużym projektem, którego szczegółów nie mogę jeszcze ujawnić, jednak mogę powiedzieć, że jest on związany z drugim węgierskim kierowcą Ferencem Ficzą.

Zadowolenia z pozostanie w zespole Zengo Motorsport nie krył także sam kierowca, który bardzo mocno przygotowywał się do tegorocznego starcia w WTCC.

To były długie i napięte miesiące, w których pracowałem bardzo ciężko, aby znaleźć się częścią w wyścigach WTCC - powiedział Daniel Nagy.

Wiedziałem, że są na to szanse i możliwość wisi w powietrzu, ale czasami osiągnąć cel jest bardzo trudno. Teraz stało się faktem ta bardzo długo oczekująca chwila i jestem częścią zespołu, nie mam słów jak opisać moją radość i szczęście, które mnie spotkało.

Cieszę się, że Zengo Motorsport obdarowało mnie tym zaufaniem i że to właśnie z nimi będę miał mój pierwszy cały sezon WTCC. Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim, którzy przychylili się do tej decyzji i postaram się wywiązać z celów, jakie mi zostały postawione - dodał na koniec Węgier.

Zespół na nowy sezon dalej będzie dysponował samochodem Honda Civic TC1, a w wyścigach TCR została nawiązana współpraca z Kia Motorsport.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE