Menu

Rob Huff o testach i planach na sezon 2017

Rob Huff / ALL-INKL.COM Munnich Motorsport

Rob Huff powracając do ALL-INKL.COM Münnich Motorsport na sezon 2017 angielski kierowca jest jednym z faworytów na zdobycie swojego drugiego tytułu mistrzowskiego z samochodem Citroen C-Elysee WTCC i dodanie korony, jaką już zdobył w 2012 roku z zespołem Chevrolet. Po dwudniowych testach, jakie odbyły się na Monzie, Huff opowiada o samochodach, testach i ożywieniu starej przyjaźni.

Wróciłeś do ALL-INKL.COM Munnich Motorsport, jak do tej pory minęły przygotowania przed sezonem?

Rob Huff: Mieliśmy fantastyczny początek. To tylko testy, ale dały nam pewność, że to co robimy i sposób uczenia się samochodu jest we właściwym kierunku, jesteśmy trochę przed Sebastien Loeb Racing, a zespół ten przecież ma już kilkuletnie doświadczenie ze swoim Citroenem.

Czyję się bardzo zadowolony z samochodu i cały zespół zrobił świetną robotę. Nie chce mówić, że nie staram się być szybki, ponieważ jesteśmy, ale wciąż pracujemy nad planem testowym, co nie oznacza, iż nie staramy się. Zrobiliśmy dużą ilość kilometrów, przeprowadziliśmy wyścig i bardzo jesteśmy zadowoleni z samochodu.

Czy byleś zaskoczony tym, jaki byleś szybki?

RH: Nie, nigdy nie możesz być zaskoczony samochodem, który zdobył trzy tytuły mistrzostw świata, to jest piękne i po prostu tak jest.

Oficjalne testy przed sezonem odbyły się na torze Monza, a mistrzostwa powracają na ten tor po raz pierwszy od 2013 roku pod koniec kwietnia. Podekscytowany?

RH: Uwielbiam to miejsce, jest to genialny tor, po prostu spektakularny. Kiedy jedziesz przez park, jest po prostu pięknie. Przez trzy lata tego brakowało, ale zapewni teraz fantastyczny wyścig, co zawsze było i będzie. Cieszę się, że tor powrócił do kalendarza.

Ile masz pewności siebie po udanym programie testów?

RH: Testowaliśmy w Navarra i od razu byliśmy porównywalni do zespołu Loeb. Przybyliśmy na Monze i było szybko. Czuje się bardzo zadowolony z samochodu, przystosowałem się naprawdę szybko, jak również mechanicy. Citroen wiele pomógł, nasi ludzie byli w fabryce i pracowali z mechanikami Citroena, by nauczyć się i więcej zrozumieć, nie po to by dać nam trudny start, tylko po to by złapać najwięcej jak się da. To się opłaciło, ponieważ zmiany w aucie pokazały, że jest szybszy. To tylko sen, a ja spokojnie się uśmiecham.

Jaki był powrót do ALL-INKL.COM Munnich Motorsport?

RH: Znakomity, lubiłem pracować z tym zespołem w 2013 roku i uwielbiam z nimi pracować. Zostaliśmy dobrymi przyjaciółmi, a kontakt z szefem zespołu Rene Munnichem jest bardzo miły, zero ciśnienia. Mogę podejmować własne decyzje i czuje się wolny. Poczucie tego jest czymś, co musze powiedzieć jest dość szczególne. Po trzynastu latach w tych mistrzostwach jestem gotowy na now szansę.

Na koniec, co możesz osiągnąć w tym sezonie?

RH: Jestem na silnej pozycji, z większym doświadczeniem i ultra konkurencyjnym pakietem z Citroena. Kiedy Rene przedstawił idee, że możemy zdobyć z zespołem mistrzostwo WTCC w 2017 roku, nie mogłem odmówić. Jest to rok, kiedy całkiem możliwe, że prywatny zespół zostanie mistrzem i to jest nasz cel numer jeden.

WTCC Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE