Menu

Roberto Ravaglia powraca na tor Monza w aucie WTCC

Roberto Ravaglia

Roberto Ravaglia w zeszłym tygodniu powrócił do samochodów turystycznych i zaprezentował swoje umiejętności na torze Monza, podczas oficjalnych testów WTCC.

Włoch to jeden z najbardziej utalentowanych zawodników w klasie aut turystycznych, który w mistrzostwach Europy (ETCC), gdzie dwa razy zdobył tytuł mistrzowski a następnie startował w DTM, gdzie w barwach BMW odniósł ponownie sukces. Po sezonie spędzonym w niemieckiej serii turystycznej przeniósł się z powrotem do Włoch i trzy lata z rzędu był niepokonanym kierowcą tamtejszej serii aut turystycznych.

Bardzo mi się podobało i teraz więcej rozumiem na temat samochodu i technologii, ale nie było łatwo - powiedział 59-latek, który ostatnio jeździł samochodem turystycznym w 1996 roku podczas Brytyjskich Mistrzostw Aut Turystycznych, aczkolwiek nigdy wcześniej nie testował aut z napędem na przednią oś na torze Monza.

Dzisiejsze samochody turystyczne wyglądają bardziej jak auta formuły i byłem bardzo zaskoczony, jakie są wrażliwe w prowadzeniu. Jeżeli tylko delikatnie ruszyłem kierownicę, nawet na prostej drodze to wpadałem w panikę, a po pięciu okrążeniach byłem bardzo zmęczony.

Tom Coronel, obecny kierowca ROAL Motorsport dodał: Fajnie było widzieć Roberto w samochodzie, ale myślę, że był przerażony jak diabli! Powiedział mi, że samochód jest bardzo nerwowy, ale takie właśnie są obecne samochody WTCC z napędem na przednia oś.

Miło było poznać jego opinię i dobrze jest, kiedy twój szef był za kierownicą, ponieważ rozumie teraz wszystkie sytuacje, które doświadczasz. To nie jest tylko szef zespołu, który oblicza ile pieniędzy zarabia, jego serce jest w wyścigach samochodowych.

Obecnie współwłaściciel teamu ROAL Motorsport, który do dyspozycji ma Chevroleta RML Cruze TC1 i zatrudnia Toma Coronela.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE