Menu

Rob Huff: Volvo i Honda w pogoni za Citroenem

Rob Huff

Mistrz świata z 2012, roku Rob Huff przyznał, że ma szanse na ponowne zdobycie tytułu WTCC, po udanych dwudniowych testach, jakie odbyły się w zeszłym tygodniu na torze Monza we Włoszech.

Huff podczas testów był zdecydowanie najszybszym kierowca, tylko raz udało się innemu zawodnikowi zbliżyć się do jego czasu okrążenia, co pokazało, że cały zespół jest bardzo dobrze przygotowany do nowego sezonu.

Polestar Cyan Racing w drugim dniu testów ukrywało wyniki okrążeń i według obserwatorów na niektórych okrążeniach, podczas zbliżania się do linii końcowej, zawodnicy odpuszczali gaz, aby spowolnić samochód.

Jak zaczynałem moja przygodę w tej dziedzinie sportu i wystartowałem w Hiszpanii, to już po pierwszych okrążeniach wiedziałem, jak łatwo będę mógł wygrać - powiedział Robb Huff

Każdy samochód ma swoje wady i zalety, ale tu ważną rolę spełnia też psychika kierowcy i każdy musi się nauczyć rozumieć Auto, w którym właśnie siedzi. Na początku wszyscy mi mówili jak trudno będzie mi się jeździć takim typem auta, ale ja miałem zupełnie inne odczucia po moich pierwszych przejechanych kilometrach. Poczułem natychmiastowe połączenie pomiędzy mną a autem. Nie powiem, że byłem najszybszy, ale czułem się pewnie i byłem niezmiernie zadowolony z samochodu.

Na torze Monza to Huff dyktował warunki i to on wygrał wszystkie sesje, a podczas dwudniowych testów drugi kierowca Hondy, Tiago Monteiro, zbliżył się do niego nieznacznie, a najszybsze okrążenie w wykonaniu Volvo było o ponad 1.6 sekundy gorsze.

Wiem, że Honda w tym roku będzie bardzo silna, mam takie odczucia, jak miałem kiedyś, gdy zdobywałem tytuł mistrzowski. Z drugiej strony, uważam ze Volvo w ubiegłym roku było bardzo daleko w tyle, ale w końcówce sezonu pokazali, że potrafią być szybcy. Teraz jestem pewny, że cały wkład, jaki włożyli podczas okresu przygotowawczego zaowocuje pewnego dnia w zwycięstwa, ponieważ widać, że bardzo dopracowali samochód, ale czy uda im się przegonić Citroena, chyba nie - dodał Brytyjczyk.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE