Menu

Rob Huff zdominował dwudniowe testy WTCC na torze Monza

Rob Huff / All-Inkl.Com Munich Motorsport

Rob Huff swoją postawą i determinacją pokazał, że wraz z nowym zespołem All-Inkl.Com Munich Motorsport bardzo poważnie podchodzą do dwudniowych przedsezonowych testów na torze Monza we Włoszech. Huff uzyskał najlepsze czasy we wszystkich czterech sesjach testowych, jedynie pierwszego dnia podczas popołudniowej sesji różnica pomiędzy nim a drugim kierowcą była minimalna, w innych sesjach był bezkonkurencyjny.

To tylko testy i na nic nie liczę, ale one dały mi pewność siebie w to co robimy i w jaki sposób uczymy się samochodu, co pokazuje, że idziemy w dobrym kierunku - powiedział Huff.

Jestem bardzo zadowolony z samochodu, a cały nasz zespół wykonał świetną robotę. Pracowaliśmy ciężko przed testami, aby było szybko jak się da, skompletowaliśmy dużą ilość kilometrów i wszystko wyszło poprawnie - dodał Brytyjczyk.

Zadowolenia z testów nie ukrywa też zespół Polestar Cyan Racing, którego auta w porannej sesji drugiego dnia prowadzone przez Yvana Mullera i Theda Bjorka jeździły bez transporterów, tak jak by zespół chciał ukrywać czasy przejazdów.

Jestem bardzo zadowolony z wyniku testów na torze Monza jak i wszystkich poprzedzających. Nigdy wcześniej nie miałem okazji zrobić w testach tak dużej ilości kilometrów, co uważam, że będzie kluczowym elementem w pierwszym wyścigu - powiedział Thed Bjork.

Zrobiliśmy bardzo duży krok naprzód, biorąc pod uwagę nasz debiutancki start w ubiegłym sezonie. Mimo, że na pewno nie będzie nam łatwo, podchodzę do nowych startów z dużym zaufaniem do zespołu - dodał Szwed.

Także tego dnia, podczas porannej sesji nie zabrakło czerwonej flagi, najpierw była ona spowodowana zabrudzeniami naniesionymi na jeden z zakrętów, natomiast drugi raz po tym, jak Tom Coronel zatrzymał samochód w mało bezpiecznym miejscu.

Testy odbyły się w ramach przygotowań do nowego sezonu, który rozpocznie się za około trzy tygodnie, z inauguracja otwarcia w Maroko 7-9 kwietnia.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE