Menu

Yvan Muller dołącza do zespołu Cyan Racing w WTCC

Yvan Muller / Cyan Racing

Czterokrotny mistrz świata WTCC, Yvan Muller, dołączył do zespoły Cyan Racing jako kierowca rozwojowy oraz starszy doradca.

Francuz dołączył do ekipy z dniem 1 stycznia 2017 roku i od tej pory wziął udział we wszystkich sesjach testowych nowego samochodu Volvo S60 Polestar TC1, współpracując ściśle z Thedem Bjorkiem, Nestorem Girolami i Nicky'em Catsburgiem, jak również z zespołem w innych obszarach rozwoju.

Jestem bardzo zadowolony i dumny, że udało nam się zwerbować Yvana do Cyan Racing - powiedział szef Cyan Racing Christian Dahl.

Nie ma innego kierowcy samochodów turystycznych na świecie, tak doświadczonego jak on, który jest istotnym atutem zespołu. Widzimy już poczynione postępy, choć nasza współpraca jest jeszcze całkiem nowa.

Na chwilę obecną Yvan nie będzie się dla nas ścigał, lecz skupi się na testach i rozwoju.

Muller podczas ostatnich dziesięciu lat rywalizacji w WTCC, plasował się w pierwszej trójce, natomiast w latach 2008, 2010, 2011 i 2013 wywalczył mistrzowskie tytuły, co czyni go najbardziej utytułowanym kierowcą w historii Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych.

Rozpoczęcie współpracy z zespołem Cyan Racing, jest czymś z czego jestem bardzo zadowolony - powiedział Yvan Muller.

W zeszłym roku bardzo mocno się rozwinęli, podczas swojego pierwszego sezonu, a podczas zimowych testów wykonaliśmy interesujący postęp. Licze na dalszą współpracę i rozwój samochodu, tak jak i zespołu.

Yvan Muller mimo wycofania się z pełnej rywalizacji wyścigowej, zasiądzie za kierownicą Volvo S60 Polestar TC1 podczas oficjalnych przedsezonowych testów na torze Monza w dniach 14-15 marca.

Image © Cyan Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE