Menu

Jedenasta runda WTCC w Tajlandii odwołana. Jose Maria Lopez mistrzem serii

Wyścig WTCC - Shanghai International Circuit

Międzynarodowa Federacja Samochodowa potwierdziła, że jedenasta runda WTCC, która miała odbyć się w Tajlandii, została oficjalnie anulowana.

Runda w Tajlandii została pierwotnie zaplanowana na początek listopada, jednak na początku tego miesiąca potwierdzono, że Eurosport Events oraz Thai ASN the RAAT nie doszły do porozumienia.

Kierowcy po wyścigach w Chinach na torze w Szanghaju powrócą do rywalizacji w Katarze na torze Losail - na ostatnią rundę Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych.

Z powodu odwołania rundy w Tajlandii, Jose Maria Lopez po raz trzeci został mistrzem świata w tej dyscyplinie i wyścig w Katarze będzie jego ostatnim, po tym jak Citroen zdecydował się wycofać z WTCC, a sam Lopez będzie rywalizował w Formule E. Lopez ma aż 126 punktów przewagi nad drugim w tabeli Mullerem.

Podczas ostatnich dwóch wyścigów odbędzie się rywalizacja o tytuł wicemistrza pomiędzy Yvanem Mullerem, reprezentującym barwy Citroena, który na swoim koncie ma obecnie 235 punktów, a Tiago Monteiro (204 punkty), który jeździ dla Honda Racing.

Teoretyczne szanse na drugie miejsce ma też Norbert Michelisz z Honda Racing, który zgromadził w tym sezonie 190 punktów.

Dla Mullera będą to również dwa ostatnie wyścigi po tym jak ogłosił oficjalnie, iż przechodzi na wyścigową emeryturę.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE