Menu

Kolejne zwycięstwo dla Lopeza

Jose Maria Lopez / Citroen Racing

Główny wyścig w Chinach miał kilku minutowe opóźnienie, ponieważ na starcie nie stawili się John Philippi i Ferenc Ficza. Z pierwszej linii startował obecny mistrz świata Jose Maria Lopez i to on był od początku zdecydowanym faworytem do zwycięstwa.

Idealny start wykonał Yvan Muller, który z trzeciej pozycji awansów już na drugą pozycję przed pierwszym zakrętem starając się dogonić szybko uciekającego mistrza świata Jose Maria Lopeza.

Pierwsze okrążenie nie było tak chaotyczne jak w wyścigu otwarcia, tym razem nie doszło do żadnych kolizji i stawka bardzo szybko zaczęła się rozciągać.

Od samego startu na przodzie były trzy Citroeny - Lopez na prowadzeniu przed kolegą zespołowym Mullerem i jadącym na trzecim miejscu Bennanim, który reprezentuje prywatny team Sebastiana Loeba - a zaraz za nimi były dwa samochody Lada Sport i dwa błękitne Volvo.

W dalszej części nie było większych sensacji, wszyscy kierowcy jechali bardzo spokojnie i w zasadzie do połowy wyścigu nie było żadnych manewrów wyprzedzania z wyjątkiem Roba Huffa, który odrobił straty ze startu.

Jose Maria Lopez niezagrożenie oddalał się od rywali i spokojnym tempem dążył po swoje kolejne zwycięstwo. Muller starał się jak mógł, aby go dogonić aczkolwiek nie przynosiło to żadnych efektów, natomiast zapowiadała się walka o trzecie miejsce pomiędzy jadącym na trzecim miejscu Mehdi Bennanim a Catsburbiem oraz Tarquinim i Björkiem, którzy byli tuż za jego plecami.

Druga część wyścigu była bardzo spokojna, dopiero na ostatnim okrążeniu po błędzie Theda Björka, który starał się wyprzedzić Tarquiniego doszło do wyprzedzenia przez jego kolegę zespołowego Fredrika Ekbloma i to on ukończ wyścig na pozycji szóstej.

Jako ósmy na mecie zameldował się Tiago Monterio przez Tomem Chiltonem i Tomem Coronelem.

Do końca sezonu został tylko jeden weekendu wyścigowy, po tym jak wyścigi w Tajlandii zostały odwołane ze względów finansowych.

Image © WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE