Menu

Fredrik Ekblom powraca na tor

Fredrik Ekblom

Szwedzki zespół Polestar Cyan Racing, debiutujący w tym roku w wyścigach WTCC z dwoma samochodami Volvo S60, nie osiągnął do tej pory zamierzonego celu, jaki sobie stawiał przed sezonem.

Jak do tej pory żaden z kierowców nie zdobył podium, czego oczekiwał zespół i mimo prób zmiany kierowców i dodatkowych testów cel wciąż nie został osiągnięty.

W połowie sezonu zespół zdecydował się wycofać Fredrika Ekbloma i zastąpić go kierowcą, który walczy w Szwecji o Mistrzostwo Skandynawskich Samochodów Turystycznych.

Oficjalna informacja odsunięcia Ekbloma dotyczyła dodatkowego rozwoju samochodu, w którym to właśnie ten kierowca miał grać główną role jako kierowca rozwojowy.

W trzech wyścigach zespół wystawił Roberta Dahlgrena, a w ostatnim młodego Argentyńczyka Nestora Girolami.

Przed wyścigami w Chinach zespół poinformował, że ponownie za kierownicą zasiądzie Fredrik Ekblom, ponieważ Dahlgren w sobotę będzie walczył o tytuł mistrzowski w ostatnim wyścigu tego roku, po czym STCC przejdzie do historii.

To niezwykle miłe uczucie powrócić na tor i ścigać się dla zespołu. Obecnie pracuje z nimi nad naszym trzecim rozwojowym samochodem, którego nam do tej pory brakowało i ciężko było nam wprowadzać ulepszenia – powiedział Fredrik Ekblom.

Bardzo się cieszę, że jestem tutaj i dam z siebie wszystko, aby osiągnąć jak najlepszy wynik. Cieszy mnie też fakt, że nasz zespół ponownie zdobył w Skandynawii mistrzostwo konstruktorów, i że obaj nasi znakomici kierowcy będą walczyć w sobotę o tytuł mistrzowski STCC - dodał.

Według zbliżonych źródeł Polestar Cyan Racing, ponowny start Ekbloma nie jest spowodowany tym, że Dahlgren walczy o tytuł mistrzowski, gdyż zespół ma większą ilość zawodników do wykorzystania, tylko tym, iż ma to być jego pożegnalny start.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE