Menu

Nestor Girolami za kierownica Volvo w Japonii

Nestor Girolami

Wielokrotny mistrz argentyńskich samochodów turystycznych Nestor Girolami wystartuje w Japońskiej rundzie wyścigów WTCC reprezentując barwy zespołu Polestar Cyan Racing.

Jestem bardzo wdzięczny Polestar Cyan Racing, że dali mi szanse na reprezentowanie ich podczas wyścigów w Japonii - powiedział Nestor Girolami.

Dam z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepszy wynik i aby to był wspaniały weekend. Śledze zespół od powrotu do WTCC i jest to dla mnie zaszczyt reprezentować tak profesjonalną elipę.

27-letni zastąpi Roberta Dalhgrena, podczas nadchodzącego wyścigu czwartego września w Japonii, gdyż koliduje to ze Szwedzkimi Wyścigami Samochodów Turystycznych, gdzie Dahlgren walczy o mistrzowski tytuł.

Chcemy, aby Robert skupił się na wyścigu STCC, bo walczy o tytuł mistrzowski STCC i traci niewiele punktów do kolegi. Z drugiej strony, daje nam to też opcje rozwoju i testów nowego kierowcy, który być może kiedyś na dłużej zasiądzie za kierownicą Volvo - tłumaczy szef Polestar Motorsport.

Argentyński kierowca jest panującym mistrzem Super TC 2000 i miał już okazje wcześniej testować samochód Volvo wraz z Bjorkiem na torze Termas de Rio Hondo.

Spędziłem weekend z zespołem i bardzo dużo się nauczyłem, jeśli chodzi o samochód. Czułem wielki potencjał w Volvo S60 i mój cel w Japonii to rozwijać się i poprawiać wydajność.

Jest to krok naprzód, aby sprawdzić moje umiejętności fizyczne i nie tylko. Bardzo chciałbym być częścią zespołu w przyszłości - dodał na koniec Argentyńczyk.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE