Menu

Ferenc Ficza nie przystąpi do rywalizacji w WTCC na torze Termas de Rio Hondo

Ferenc Ficza / Zengo Motorsport

Ferenc Ficza, kierowca zespołu Zengo Motorsport w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych, nie wystartuje w najbliższej rundzie w Argentynie na torze Termas de Rio Hondo, czego przyczyną jest operacja wyrostka robaczkowego, która została wykonana na początku tego tygodnia.

Wszystko wskazywało na to, że dwudziestoletni Węgier zdoła wziąć udział w najbliższej rywalizacji, jednak po konsultacjach z lekarzem decyzja o starcie była negatywna.

Mam szczęście, była to prosta i rutynowa operacja, jednak nadal bardzo bolid - powiedział Ferenc Ficza.

Lekarz zapytał mnie, czy próbowałem spacerować wokół szpitala, jednak każdy ruch to na chwilę obecną duży ból.

Boli mnie jeszcze bardziej, że przegapię rywalizację na torze Termas, jednak mam nadzieję, że Daniel (Nagy - przyp. red.) i zespół będą mieli w Argentynie dobry weekend.

Zespół Zengo Motorsport podczas rywalizacji w Argentynie wystawi jedynie jeden samochód za kierownicą którego znajdzie się DAniel Nagy. Auto Ficzy został prosto wysłane do Japonii, gdzie odbędzie się kolejny wyścig w ramach rywalizacji o mistrzostwo WTCC.

Feri powiedział, że odczuwa ból w brzuchu i postanowił skonsultować się z lekarzem. Okazało się, że potrzebuje operacji. Mamy nadzieję, że szybko wróci do zdrowia - przyznał szef zespołu Zoltan Zengo.

Ferenc Ficza w klasyfikacji kierowców plasuje się dopiero na osiemnastej pozycji z dwoma punktami na koncie, jednak w WTCC Trophy jego dorobek wynosi 27 oczek, co daje mu siódmą lokatę w zestawieniu.

Image © DPPI

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE