Menu

Robert Dahlgren zastąpi Fredrika Ekbloma w Polstar Cyan Racing

Robert Dahlgren

Robert Dahlgren zastąpi Fredrika Ekbloma w zespole Polstar Cyan Racing w WTCC. Zmiana jest podyktowana programem rozwoju samochodu na sezon 2017.

Jestem zaszczycony móc skorzystać z tej możliwości, a uczucie jest oczywiście niesamowite, zwłaszcza, że byłem częścią tego programu od naszego ewolucyjnego sezonu 2011, jak również podczas rozwoju nowego samochodu w tym roku – powiedział Robert Dahlgren.

Zmiana kierowcy jest podyktowana programem rozwoju samochodu na sezon 2017. Ekblom nadal będzie pracował nad programem rozwoju WTCC, który równolegle jest prowadzony z weekendami wyścigowymi.

Naszym głównym celem w ramach projektu WTCC, jest przygotowanie się do sezonu 2017, przy użyciu dwóch samochodów i trzech kierowców. W ramach tego projektu Robert zastąpi Fredrika i dołączy do Theda do tej części, która będzie wykonywana podczas weekendów wyścigowych. Jesteśmy przekonani, że nasz plan działa i będziemy kontynuować – powiedział Alexander Murdzevski, szef działu motorsportu w Polstar.

Thed Bjork dodał: Jestem bardzo zadowolony, że Robert będzie ponownie moim kolegą zespołowym i będę mógł współpracować z Frederikiem w ramach prac rozwojowych, pomiędzy wyścigami.

Dahlgren wystąpi już w ten weekend podczas wyścigów WTCC na torze ulicznym Vila Real w Portugalii. Szwed nadal równolegle będzie starował w STCC.

Image © Polstar Cyan Racing

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE