Menu

Jose Maria Lopez niepokonany na Nordschleife

Jose Maria Lopez / Citroen Racing

Jose Maria Lopez zdominował rundę WTCC na Nurburgring Nordschleife, odnosząc zwycięstwo również w drugim wyścigu po starcie z pole position.

Ze względu na wyeliminowanie z rywalizacji w pierwszym wyścigu Yvana Mullera i Tiago Monteiro, Lopez mógł cieszyć się kolejnym tryumfem w drugim wyścigu. Z drugiego pola startował Norbert Michelisz, który zdołał wysunąć się na prowadzenie w pierwszym zakręcie, lecz Lopez odzyskał utraconą pozycję, powiększając przewagę już pod koniec pierwszego okrążenia.

Za Micheliszem podążał Tom Chilton, który wdał się w walkę z Robem Huffem, lecz ostatecznie mistrz serii z 2012 roku nie zdołał wyprzedzić rywala z zespołu Sebastien Loeb Racing.

Lopez, który został poinformowany przez zespół by odpowiednio zarządzać silnikiem, zdołał finiszować na mecie z przewagą 0.435 sekundy nad Hondą. Niemniej jednak dzięki kolejnemu zwycięstwu Argentyńczyk powiększył przewagę w klasyfikacji generalnej do 69 punktów nad Tiago Monteiro i do 71 punktów nad Robem Huffem, lecz z zastrzeżeniem wyniku rozprawy odnośnie wykluczenia Hondy z wyników wyścigów na Węgrzech i Maroko.

Mimo trudnego początku ze strony duetu kierowców Polestar Cyan Racing, Fredrik Ekblom oraz Thed Bjork zdołali finiszować w pierwszej dziesiątce na siódmej i ósmej lokacie przed Gabriele Tarquinim i Hugo Valente z Łady. Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem Łady okazał się Nicky Catsburg, który finiszował na szóstej lokacie, a przed nim znalazł się Mehdi Bennani.

Sabine Schmitz, prowadząca Chevroleta, finiszowała na jedenastej lokacie, poza punktami.

Image © FIA WTCC

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE